Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Запоріжців закликають не піддаватися паніці через корона вірус та дотримуватися елементарних правил гігієни (04/03/2020 15:13)

В облдержадміністрації відбувся брифінг керівника Запорізького обласного лабораторного центру Романа Терехова та головного епідеміолога Запорізької області Олександра Мащака щодо поширення коронавірусу та засобів запобігання розповсюдженню COVID-19 на території регіону.

За словами Романа Терехова, у світі зареєстровано понад 90 тисяч лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них понад 80 тисяч – у Китаї. В Україні сьогодні стало відомо про один випадок захворювання на коронавірус у Чернівцях.

− Якщо у Китаї динаміка росту захворювання призупинена, вірус розповсюджується по інших країнам, вже у понад 70 країнах є випадки захворювання, багато цих країн знаходяться на межі з Україною. Проте як в країні, так і у Запорізькій області зокрема, розроблено низку заходів щодо запобігання занесенню чи розповсюдженню вірусу. Зокрема це тотальний температурний скринінг у запорізькому аеропорту пасажирів всіх міжнародних авіарейсів. Щоденно перевіряється від 450 до 700 осіб, жодного випадку захворювання виявлено не було. На випадок виявлення захворювання медичні заклади та медики готові надавати необхідну кваліфіковану допомогу, − наголосив Роман Терехов.

Головний епідеміолог Запорізької області Олександр Мащак закликав запоріжців не піддаватися паніці та дотримуватися елементарних правил гігієни.

− Необхідно зберігати спокій та гарний настрій. Треба дотримуватися рекомендацій з особистої гігієни та перебування у громадських місцях. Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має ознаки захворювання. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Немає потреби скуповувати маски. Треба пам’ятати, що маска не захищає від вірусу здорову людину. Маска має надягатися лише на людину, яка має симптоми ГРВІ, щоб вона не заразила оточення. Також маска дієва лише кілька годин, потім її треба замінити. Головне у профілактиці – це здоровий спосіб життя, − відзначив Олександр Мащак.

Симптоми коронавірусу схожі з першими симптомами грипу та застуди. При прояві перших симптомів необхідно звертатися за кваліфікованою допомогою лікарів.

Медики нагадують, що смертність від коронавірусу досить низька, з 90 тисяч захворілих 47 тисяч вже вилікувалися без ускладнень для здоров’я.  Всі летальні випадки пов’язані з людьми старшого віку (70-80 років та старше), які мали супутні хвороби та низький імунітет.

Запоріжцям радять скасувати поїздки до Європи, заплановані на найближчі місяці. Особливо, якщо відвідування інших країн пов’язано з відпочинком −  через карантинні заходи все одно не буде можливості відвідати цікаві місця під час подорожі.

Також у міській раді відбулась пресконференція, присвячена питанням запобігання занесенню та поширенню коронавірусу в Запоріжжі.

Як зауважив начальник відокремленого підрозділу «Запорізький міський відділ державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр» міністерства охорони здоров'я Володимир Хомутов, розроблений чіткий алгоритм дій.

- Коли громадяни перетинають кордон в аеропорту, там встановлений жорсткий контроль, проводиться термометрія прибулих. У випадку виявлення хворих з температурою більше 38 градусів та з анамнезом, що вони прибули з країн, де вже були зафіксовані випадки інфекції, їх оглядає черговий інфекціоніст, та за необхідності таких людей госпіталізують до інфекційної лікарні, - зазначив Володимир Хомутов.    

Окрім цього, в місті проводять профілактичні заходи. Зокрема готують пам’ятки, як не заразитися коронавірусом. Також розглядається можливість забезпечити засобами індивідуального захисту фахівців, які працюють з людьми - соціальних, адміністративних працівників тощо.

Homytov_Rorona

Дивитись випуск програми:

https://www.youtube.com/watch?v=kTU-RJt5V9s

У Мелітополі відбулося позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Начальник міського відділу охорони здоров′я Лариса Саприкіна повідомила про необхідність вжиття заходів щодо попередження завезення коронавірусу в Мелітополь.

За словами завідувача Мелітопольським лабораторним центром МОЗ України в Запорізькій області Романа Склярова, в Мелітополі вживаються заходи щодо запобігання завезення вірусу.

04/03/2020 15:13


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC