Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Бактеріологічна лабораторія

Сотрудники бактериологической лаборатории

Заведующая Полищук Наталья Николаевна, врач высшей квалификационной категории, (тел. 283-17-15).

Лаборатория решает важные задания по выявлению и установлению этиологической роли микроорганизмов в возникновении инфекционных заболеваний, установлению факторов передачи и роли объектов окружающей среды в распространении инфекционных заболеваний.

Бактеріологічне відділення санбаклабораторії облСЕС було організовано у 1944р. і очолила його Торговицька Марія Савеліївна. Її послідовниками і соратниками були Борисовська Берта Лазарівна, Войлер Ганна Соломонівна, Дьяченко Тамара Федорівна, Баранова Хана Ісаківна, Гусакова Людмила Володимирівна, Побийвовк Василь Панасович, Ковязина Людмила Сергіївна.

Баклабораторією облСЕС проводилася і проводиться велика організаційно-методична і навчальна робота. Щорічно проводяться курси для лаборантів бактеріологів СЕС і ЛПЗ.

r

Двічі на рік проводяться обласні семінари, наради, засідання лабораторної ради. Кожні 5 років на базі облСЕС проводяться виїзні курси для лікарів бактеріологів області.

Баклабораторією облСЕС виконується великий обсяг лабораторних досліджень. За останні 10 років їхня кількість збільшилася з 4 тис. до 12 тис. у рік, по області з 1 до 1,5 млн. Виросла питома вага санітарно-бактеріологічних досліджень з 32% до 59%.

За останні 20 років виросла результативність досліджень змивів із ЛПЗ з 0,8% до 1,5%, питної води - з 9% до 10,1%, повітря - з 0,9% до 1,7%.

У 1,8-2 рази виросла висіваємість патогенної флори з води і змивів (з 0,08% до 0,15% і з 0,005% до 0,01% відповідно). Виріс обсяг досліджень по контролю за хірургічними і пологовими відділеннями (350 - 380 тис. щорічно).

Співробітники баклабораторії облСЕС щорічно представляють доповіді на обласну науково-практичну конференцію , узагальнюючи й аналізуючи результати роботи з різних розділів бактеріології.

Бактеріологами облСЕС опубліковано більш 20 робіт у друкованих виданнях.

За матеріалами діяльності облСЕС, доцент Запорізького державного медичного університету Гусакова Л.В. захистила дисертацію, видала «Методичні рекомендації по диференціюванню і типуваню шигелл Ньюкастл».

Здійснюється методичне керівництво відомчими лабораторіями. За останні 10 років на базі облСЕС підготовлено на робочому місці 28 мікробіологів.

Проводиться зовнішній контроль за якістю і достовірністю бактеріологічних досліджень шляхом видачі задач у баклабораторії міськрайСЕС, ЛПЗ і контролю поживиних , середовищ, що виготовляються в баклабораториях міськрайСЕС.

За останні роки в практику роботи баклабораторії було впроваджено більш 50 методик, у тому числі метод Ко-аглютинації при ідентифікації патогенних мікроорганізмів, серологічні методи діагностики і визначення напруженості імунітету до дифтерії і правцю, визначення колі-фагів у воді, визначення залишкових кількостей антибіотиків у харчових продуктах, у т.ч. з використанням експрес-методу «Дельвотест».

Освоєно і планується використання методу ПЛР для діагностики дифтерії і кашлюку. Бактеріологічна лабораторія облСЕС тричі акредитована Мінздравом України і тричі в системі УкрСЕПРО, що дозволяє проводити дослідження з метою сертифікації харчових продуктів (порядку 800-900 зразків щорічно).


Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC