Профілактика серцево-судинних захворювань в умовах впливу стресу на організм людини

Наразі кожен із нас знаходиться в неочікуваних складних життєвих обставинах. Військові дії  призводять до стану стресу наш організм.

          Людський організм забезпечений глибокими резервами надійності і міцності, головне їх зуміти раціонально використовувати та бережливо відноситись до себе. Безумовно, стрес та тривожні стани можуть збільшувати ризики загострення різних хвороб, особливо серцево-судинних. Хоча деяких хвороб не уникнути, проте  прикладені Вами  зусилля можуть сприяти  сповільненню  розвитку  захворювання  чи взагалі йому запобігти.

          Ось кілька порад, для здорової профілактики серцево-судинних захворювань, котрі можуть допомогти поліпшити загальний стан здоров’я, відчути хороше самопочуття та подарують позитивний настрій.

          Щоб зменшити ризики захворіти по можливості харчуйтеся правильно та збалансовано. Від харчування залежить психоемоційний стан, витривалість та стресостійкість. Бажано віддавати перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби. При цьому споживання жирів, вершкового масла, солодощів, солі слід максимально скоротити.

          Будьте активними, по можливості більше рухайтеся, перебувайте на свіжому повітрі. У середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше 3 км (або не менше 30 хв). Фізична активність -потужний стимул і регулятор практично всіх фізіологічних функцій, в тому числі і діяльності органів кровообігу.  

          Підтримуйте здорову вагу. Надмірна вага кардинально збільшує ризики появи або ускладнень серцево-судинних захворювань. Фізичні вправи сприяють нормалізації ваги тіла  та підтримують життєвий тонус людини  при умові правильного їх  застосування.

          Зберігайте внутрішній спокій та вчіться справлятися зі складнощами. Для зниження рівня стресу кожен день виділяйте 15 хвилин, щоб зупинитися і спробувати заспокоїтися. У цьому допоможуть дихальні вправи, медитації, а також різні заспокійливі заняття, такі як читання або в’язання.  

          Ведіть здоровий спосіб життя. Відмовтесь від куріння та алкоголю. Безпечної дози алкоголю не існує. Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’язу, розвитку інфаркту міокарду та порушення мозкового кровообігу.

Не куріть. Куріння значно обмежує фізичні можливості людини, бо нікотин являється отруйною речовиною.

          Необхідно систематично контролювати артеріальний тиск. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм рт.ст.  Підвищений артеріальний тиск є небезпечним для розвитку ускладнень в стані здоров’я.  По можливості консультуйтесь зі  сімейним лікарем, який може надати рекомендації  щодо  лікування для забезпечення стабільного функціонування серцево-судинної системи.

          Слід зазначити, що фізична активність, збалансоване харчування та відсутність шкідливих звичок – основа здорового серця.

Піклуйтеся про своє серце і воно віддячить вам своєю безперебійною роботою та забезпечить активну життєдіяльність.