
Наше повсякденне життя наповнене різними емоційними станами, які змінюються під впливом життєвих обставин, стану здоров’я, та інше.
Вже більше 50-ти днів триває військова агресія росії проти українського народу.
Під час війни найбільше впливає на психоемоційний стан людини – це відчуття, що ви знаходитесь у небезпеці; відсутність близьких людей поруч; відсутність надій та планів на майбутнє; провину, яку відчуває людина, що пережила травматичну подію (вижила під час обстрілу, нападу). Це відчуття також може виникнути у людей через те, що вони в безпеці, коли інші в цей час помирають на війні, захищаючи нашу Рідну Україну.
Втім, усвідомлення подій на які людина не може вплинути допоможе зайвий раз не накручувати себе та розуміти як пристосуватися до обставин.
Як допомогти собі та ближньому під час війни:
- Інформаційна гігієна – довіряти тільки офіційним джерелам інформації;
- За можливості обмежити час для новин і соцмереж. Тривожні новини тримають людину у стані “бий або біжи”. Це забезпечується за рахунок підвищення рівнів гормонів стресу, зокрема кортизолу та адреналіну. Обмеження часу перегляду новин, а також намагання не прокручувати їх у думках знову й знову допоможе дещо налагодити роботу гормональної системи і знизити тривожність.
- Намагатися зберігати спокій. Дякувати собі за те, що у вас є їжа, дах над головою, зв’язок з рідними і що зараз з вами все гаразд;
- Турбуватися про когось, допомагати волонтерам, допомагати інформаційно. Добрі справи, волонтерство та підтримка інших дозволяють почуватися краще.
- Намагатися бути фізично активною людиною, за можливістю проводити час на вулиці: вдихання свіжого повітря має заспокійливий ефект, дозволяючи вам зосередитися на моменті «зараз»;
- Обіймати рідних та друзів;
- Якщо є можливість працювати, то виходити на роботу та підтримувати економіку країни;
- За необхідністю не соромитися звертатися за психологічною допомогою до професіоналів.
- Мріяти, що я зроблю, коли закінчиться війна.
Бережіть себе! Все буде Україна!