Як подолати хронічну втому та стрес

Людина зранку після нічного сну має відчувати прилив нових сил та енергії. Хронічна втома – це стан, коли навіть після гарного відпочинку все одно відчувається зниження життєвих сил. Робота без вихідних, недоспані ночі, постійний стрес, відсутність практики здорових звичок виснажують організм та можуть привести до хронічної втоми. Здатні провокувати втому хронічні захворювання, які порушують злагоджену роботу імунної системи й організму в цілому. З’являється нервове напруження, викликане втомою, через що є великий ризик проявів депресії.

Як проявляється втома: відчуття знесилення, втрата здатності концентрувати увагу, підвищена дратівливість, апатія, сонливість, психологічні розлади, зниження імунітету, негативні реакції з боку серцево-судинної системи, підвищення рівня артеріального тиску та частоти пульсу.

Якщо вже наявні симптоми постійної втоми, то це є сигналом, що настав час боротися із небезпечною недугою для відновлення здоров’я, бадьорості та сили.

Що нам допоможе уникнути хронічної втоми та стресу?

Повноцінний сон. Візьміть за правило лягати спати сьогодні. Тобто лягати раніше півночі, а краще не пізніше 22:00 години. Тоді сон приноситиме найбільшої  користі. Перед сном намагайтесь обмежити перегляд емоційно насичених телевізійних передач і соціальних мереж. Не перевіряйте електронну пошту і месенджери перед сном, відпочиньте від листувань. Приємне спілкування або читання улюбленої книги допоможуть вам краще розслабитись і виспатися.

Намагайтесь раціонально розподіляти час роботи та відпочинку. Розподіляйте завдання за важливістю та терміновістю виконання. В обідню перерву плануйте вийти на свіже повітря та пройтися пішки хвилин 20–30. Якщо ви займалися фізичною та важкою працею – у перервах на відпочинок переключайтесь на розумову діяльність.

Правильно організовуйте режим харчування відповідно до вікових потреб та енергозатрат. Здоров’я, працездатність, активне розумове та фізичне довголіття значно залежить від правильного та повноцінного харчування. Саме через їжу людина поповнює свої енергетичні запаси, а організм отримує речовини необхідні для нормального функціонування органів і систем.

Ведіть здоровий спосіб життя. Відмовтесь від шкідливих звичок та бережіть своє здоров’я. Будь-яка регулярна  фізична активність – біг, плавання, катання на велосипеді надасть заряд бадьорості й позитивних емоцій. Відмовтеся від цигарок та алкоголю. Куріння зменшує кількість кисню, що потрапляє у вашу кров, а алкоголь – узагалі депресант. Хронічна втома – це тривала стресова ситуація, алкоголь тут марний.

Налаштуйте режим дня. Навчіть себе приймати їжу, відпочивати та бути активними у відведенні для цього години. Тоді вам буде легше прокидатися вранці, спати вночі та продуктивно працювати протягом робочого дня. Створіть ритуали, які допоможуть налаштуватися на нічний відпочинок: прогулянка, душ, провітрювання кімнати, трав’яний чай перед сном. Такі прості дії прискорять час засинання і відпочинку.

Надзвичайно великий вплив на здоров’я мають негативні емоції та душевні переживання. Намагайтесь розбудовувати взаємовідносини з колегами або рідними в атмосфері доброзичливості, порядності, інтелігентності, толерантності та співчуття. У будь-якій ситуації зберігайте оптимізм та почуття гумору. У тих, хто сміється, збільшується швидкість кровообігу. Отже до тканин і до органів більше надходить поживних речовин і кисню.

Займайтесь саморозвитком. Ваші хобі чи улюблені справи наповнять кожен день радістю й сенсом.

Намагайтеся регулярно проходити обстеження у лікаря, адже де-які захворювання можуть також викликати відчуття втоми, а своєчасно поставлений діагноз сприятиме швидкому одужанню.

       Пам’ятайте! Правильний розпорядок дня та здоровий спосіб життя творять дива. Дотримуйтесь цих звичок, навчіться відпочивати, не перевантажуйте себе роботою, негативними емоціями і хронічна втома оминатиме вас стороною.