28 травня – Міжнародний день здоров’я жінок  

Жінка виконує в соціумі багато ролей. Вона – мати, дружина, дочка, сестра, друг, бабуся, колега.
Крім цього, відомо, що жінки більш чутливі, більш емоційні ніж чоловіки. Саме жінка створює загальний настрій в сім’ї. Однак жінки частіше від чоловіків хворіють, проте рідше помирають передчасно. Це зумовлено ставленням до власного здоров’я та фізіологією
Рішення охороняти жіноче здоров’я жінок було прийнято 28 травня 1987 року під час V Міжнародної наради з питань жіночого здоров’я у Коста-Ріці. З тих пір щорічно в світі відзначається Міжнародний день здоров’я жінок (Міжнародний день дій з охорони жіночого здоров’я). Цей день покликаний нагадувати всім, особливо керівництву країн, що здоров’я жінки має величезне значення для майбутнього будь-якої нації.
Психологічне і фізичне здоров’я жінки має бути на найвищому рівні. Правильний догляд за собою і своїм здоров’ям — запорука бездоганного зовнішнього вигляду в будь-якому віці.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна посідає одне з останніх місць серед країн Європи за показником природного приросту населення. Така ситуація зумовлена незадовільним станом репродуктивного здоров’я населення та частковою відсутністю репродуктивної мотивації особи. Ці фактори значною мірою залежать від економічних чинників та соціально-психологічного стану населення. Крім того, суттєвий вплив на реалізацію дітородної функції має стан інтимного здоров’я жінок.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ, жінкам слід дотримуватися таких профілактичних заходів:
–         контроль артеріального тиску;
–         скринінг раку шийки матки;
–         перевірка ліпідного профілю;
–         стоматологічний огляд;
–         скринінг щільності кісток;
–         раннє виявлення раку молочної залози;
–         УЗД щитоподібної залози
Якщо дотримуватись цих рекомендацій – це буде запорукою міцного здоров’я та бездоганного зовнішнього вигляду в будь-якому віці!
Довідково: за даними обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Запорізької обласної ради станом на 1 січня 2021 року, в Запорізькій області проживає понад 700 тис. чоловіків і більше 900 тис. жінок.