За останню добу в області  зареєстровано 12 випадків захворювання на COVID-19

Всього станом на 8:00  03.06.2022 зареєстровано 227974 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 18540 серед дітей (за добу –1),  7474 серед медичних працівників (за добу – 0). Всього летальних випадків зареєстровано – 6155 (за добу- 0).  Всього одужало – 221757 осіб (за добу – 26).

супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

За даними епідрозслідування не встановлено джерело інфекції по 200135 особам, інфікувались внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 27547 осіб, 292 захворілих прибули із-за кордону (за добу –0).

Активні випадки (продовжують лікуватись) 57.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» цілодобово на бюджетній основі здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепнареакція)  та методом ІФА (іммуно-ферментний аналіз). Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ.

Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.

Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Нагадуємо, що найбільш ефективним  заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики–дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук.