Про результати  моніторингу за  циркуляцією збудника холери   у Запорізькій області за період з 11.06.2022 по 17.06.2022

Епідемічна ситуація з холери в регіоні благополучна; збудник захворювання за минулий період поточного  року не виділявся ні від хворих на ГКІ, ні з об’єктів довкілля.

У містах та районах області на холеру обстежено 101 особа з дисфункцією кишкового тракту, позитивних результатів на холеру не виявлено. Досліджено 62 проби з об’єктів довкілля. Холероподібні вібріони виділені з 5 проб  води прісних водоймищ (8,1% від досліджених проб води річок та ставків): вода річки  Молочна – в м. Мелітополі (3 проби), Мелітопольському районі (2 проби).

Нагадуємо, що холероподібним вібріонам притаманна властивість викликати поодинокі захворювання гострими кишковими інфекціями при заковтуванні забрудненої вібріонами  води поверхневих водоймищ під час купання або використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів.

З метою їх профілактики купатись необхідно тільки в спеціально відведених, облаштованих  для відпочинку місцях; не заковтувати під час купання воду відкритих водоймищ. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках. Дотримуватись правил особистої гігієни. Для пиття та миття овочів, фруктів використовувати тільки доброякісну воду. 

Епідемічна ситуація з холери спокійна та знаходиться під постійним контролем фахівців державної установи ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»