Про результати  моніторингу за  циркуляцією збудника холери у Запорізькій області за період з 18.06.2022 по 24.06.2022

Епідемічна ситуація з холери в регіоні благополучна; збудник захворювання за минулий період поточного  року не виділявся ні від хворих на ГКІ, ні з об’єктів довкілля.

У містах та районах області на холеру обстежено 91 особа з дисфункцією кишкового тракту, позитивних результатів на холеру не виявлено. Досліджено 42 проби з об’єктів довкілля. Холероподібні вібріони виділені з 7 проб  води прісних водоймищ (16,7% від досліджених проб води річок та ставків): вода річки  Молочна – в м. Мелітополі (3 проби), Мелітопольському районі (2 проби), Азовське море – Приазовський район (1проба), Каховське водосховище – м. Енергодар – (1проба).

Нагадуємо, що холероподібним вібріонам притаманна властивість викликати поодинокі захворювання гострими кишковими інфекціями при заковтуванні забрудненої вібріонами  води поверхневих водоймищ під час купання або використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів.

З метою їх профілактики купатись необхідно тільки в спеціально відведених, облаштованих  для відпочинку місцях; не заковтувати під час купання воду відкритих водоймищ. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках. Дотримуватись правил особистої гігієни. Для пиття та миття овочів, фруктів використовувати тільки доброякісну воду. 

Епідемічна ситуація з холери спокійна та знаходиться під постійним контролем фахівців державної установи ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»