4 ПРИЧИНИ ЗАЙМАТИСЬ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ ЩОДНЯ

4 ПРИЧИНИ ЗАЙМАТИСЬ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ ЩОДНЯ.

Тренування – це більше ніж струнке тіло. Лише 30 хвилин фізичних вправ в день суттєво зменшать ризик інсульту, діабету та раку, продовжать тривалість та якість життя, покращать настрій і самооцінку.

ЯК ВПЛИВАЮТЬ ФІЗИЧНІ ВПРАВИ НА ОРГАНІЗМ

Регулярна фізична активність є обов’язковою та незамінною складовою здорового способу життя у будь-якому віці. Ось чому ви маєте займатись фізичними вправами щодня:

▶️ 1. Щоденні тренування захистять від небезпечних захворювань

Всього 30 хвилин фізичних вправ в день суттєво зменшать ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету та раку.

▶️ 2. Фізичні вправи продовжать тривалість та якість життя

Доведено, що активне життя, зокрема – регулярні фізичні вправи, зменшують ризик смертності від усіх причин, поліпшують самооцінку та якість життя.

▶️ 3. Регулярні вправи покращать стан кісток та суглобів

Щоденні тренування зменшать ризик травм у майбутньому, а також покращать функціональний стан кісток та суглобів.

▶️ 4. Фізична активність забезпечить хороший апетит

Не снідаєте, бо вранці немає апетиту? Нічого, крім снеків і піцци, не смакує? Ці та інші відмовки від здорового харчування допоможе подолати спорт. Головне – зробити перший крок.

ЯК ТРЕНУВАТИСЬ ПРАВИЛЬНО

🔹 Мінімальна тривалість помірної та середньої за інтенсивністю фізичної активності повинна становити 30 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень. Якщо Вам більше підходять високо-інтенсивні фізичні вправи, то їх тривалість повинна складати щонайменше 15 хвилин на день або 75 хвилин на тиждень.

🔹 Якщо ви споживаєте багато їжі з високою енергетичною цінністю чи у вас є надмірна вага, то рекомендуємо збільшити тривалість фізичної активності до 300 хвилин на тиждень для помірної і середньої інтенсивності та до 150 хвилин на тиджень для високої інтенсивності. Щоб попередити повторний набір ваги варто тренуватись понад 60 хвилин щодня.

🔹 Інтенсивність та тривалість фізичної активності повинна збільшуватись поступово під наглядом вашого лікаря.

Навіть поза межами тренувань будьте активними: піднімайтесь сходами, а не ліфтом, підіть на роботу пішки чи хоча б вийдіть на зупинку раніше, підіть на каток замість кінотеатру тощо. Фахівці рекомендують сидіти чи лежати не довше 4,5 годин на день (звісно, тут не враховуємо нічний сон).

🔹 Якщо ви працюєте сидячи, то робіть перерви і пятихвилинні розминки впродовж робочого дня.

Будьте здорові, бадьорі та спортивні !