Оперативна інформація щодо проведеного ентомологічного моніторингу в м. Запоріжжя

Оперативна інформація щодо проведеного ентомологічного моніторингу в м. Запоріжжя
Фахівцями Відокремленого підрозділу «Запорізький відділ Державної установи «Запорізький обласний Центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», в період з 24.06 по 30.06.2022 року проведено ентомологічний моніторинг на трьох водних об´єктах Олександрівського та Вознесенівського районів: (водоймищ Центрального парку культури і відпочинку «Дубовий гай», парку Перемоги та на річці Мокра Московка).
Відібрано та досліджено 60 проб води на наявність личинок кровосисних комарів, проведено 8 обліків кліщів та комах, які мають медичне значення.
За результатами моніторингових досліджень встановлено, що виявлені у парках показники чисельності личинок кровосисних комарів перевищують рекомендовані. Показники чисельності інших членистоногих, які за своєю природою можуть бути переносниками трансмісивних, паразитарних та кишкових інфекцій, є в межах допустимих норм та не перевищують аналогічні показники минулого року.
Надано рекомендації суб’єктам господарювання та органам місцевої влади, щодо проведення деларваційних заходів з метою недопущення епідемічних ускладнень із захворюваності трансмісивними хворобами.
З метою убезпечення від нападів кровосисних комах, які можуть бути переносниками небезпечних інфекційних хвороб ( Лихоманка Західного Нілу, дирофіляріоз, хвороба Лайма, вірусний енцефаліт) населенню рекомендується не нехтувати заходами та засобами індивідуального захисту від кровосисних комах та кліщів використовуючи захисний одяг та репеленти