Куріння в армії

Існує негативна тенденція, що під час війни рівень куріння збільшується. Так, у порівнянні з 2020 роком відсоток щоденних курців в Україні у 2022 році збільшився з 23,1% до 28,3% (результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології https://cutt.ly/8KKts7z).

Це пов’язано як зі зростанням рівня стресу, так і з активністю тютюнових компаній, які, наприклад, безоплатно постачають сигарети для військових.  Гліб Колесов, юрист Центру демократії та верховенства права та боєць Нацгвардії, розповідає про ситуацію з курінням в армії та що з цим робити: 

«Так відбувалося у різних країнах під час воєн: тютюнова індустрія залучала нових курців. Далі ці люди, які поверталися до нормального цивільного життя, продовжували курити і ставали довічними клієнтами індустрії.

У наш підрозділ безоплатно потрапляють сигарети різних марок, брендів. Зазвичай це дешевша ніша. Часто це або контрабанда, або конфіскат, або товар з Duty Free — без акцизних марок. Натомість гуманітарні передачі на фронт мають переважно складати ті речі, яких насправді потребує українська армія від волонтерів: медикаменти, гігієнічні засоби, амуніція.

2022 рік став знаковим роком у посиленні захисту українців від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння — завдяки підписанню антитютюнового Закону №1978. І, щоб подолати тютюнову епідемію в Україні, дуже важливо, щоб норми цього закону виконувалися».  

Які правила запроваджуються щодо захисту бездимного середовища з 11 липня 2022 року, зокрема, для курців, для суб’єктів господарювання та некурців, читайте у статті https://cutt.ly/UJzNTCa 

❗Виконання законів і турбота про здоров’я людей є вкрай важливими для наближення перемоги України. 

#NoSmokingFriendly

#БезпечногоКурінняНеІснує

‪#‎2022БезТютюну‬

#ЗдоровіУкраїнціМайбутнєУкраїни