ГІГІЄНА РУК

Гігієна рук – один із основних інструментів профілактики COVID-19 та інших інфекцій. В умовах епідемічних небезпек (війна, поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій тощо) важливо дотримуватися гігієни рук. Обробка рук – процес, спрямований на досягнення певної чистоти рук відповідно до необхідних вимог. Досягнути цього можливо як при використанні антисептиків, так і при митті рук.

Використовуйте спиртовмісний засіб для антисептики рук як кращий рутинний антисептичний захід, якщо руки не явно забруднені. Налийте повну долоню спиртовмісного засобу для антисептики рук і покрийте всі поверхні руки. Розтирайте руки до повного висихання.

Якщо спиртовмісний засіб для антисептики рук недоступний, вимийте руки з милом та водою.

Миття рук – це найважливіша процедура, що дозволяє знищити збудників інфекційних захворювань. Тривалість процедури – 40-60 секунд. Коли ви миєте руки з милом та водою, змочіть руки водою і нанесіть необхідну кількість мила, щоб покрити всю поверхню рук. Ополосніть руки водою і ретельно витріть рушником, бажано  одноразовим. Використовуйте чисту проточну воду, коли тільки надається можливість.

Мийте руки з милом та водою лише у таких випадках:

  • перед приготуванням їжі та її вживанням;
  • коли вони помітно забруднені;
  • забруднені кров’ю або іншими біологічними рідинами;
  • при недоступності спиртовмісного антисептику для рук;
  • після відвідування туалету.

Уникайте використання гарячої води, оскільки її використання може збільшити ризик дерматиту.

Зверніть увагу, що ефективність обробки рук за допомогою спиртовмісного антисептику вище, ніж обробка рук звичайним чи антибактеріальним милом.

Мило і спиртовмісний антисептик для гігієни рук не повинні бути використані одночасно!

За відсутності води, мила або антисептика, обробку рук можливо також провести з використанням одноразових вологих серветок, у тому числі спиртовмісних.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, у тому числі вологе прибирання поверхонь!

Матеріал підготувала лікар-дезінфекціоніст відділу епідеміологічного нагляду (спостереження)  ДУ “ЗОЦКПХ МОЗ України”  Тетяна БОГДАНОВА