
Що повинно бути в домашній аптечці – складаємо список найпотрібніших ліків.
Укомплектувати аптечку потрібно відповідно до індивідуальних потреб. Обов’язково покладіть всі ліки, які ви приймаєте регулярно. Публікуємо перелік препаратів, які стануть в пригоді будь-якій людині у воєнний час.
- Медичний спирт і антисептики;
- Йод або калій йодид – для захисту організму від радіації;
- Бинти і пластир;
- Активоване вугілля;
- Парацетамол;
- Препарати від отруєння (наприклад, атоксил, енетросгель);
- Жарознижуючі препарати (нурофен, ібупрофен, вольтарен);
- Мазь від ударів (диклофенак, діприлиф);
- Засоби від алергії – для алергіків;
- Ліки від діареї (лоперамід, імодіум, фталазол);
- Каптопрес, фармадипін – для гіпертоніків;
- Заспокійливі препарати – атаракс, гліцин, валеріана;
- Засоби для зупинки кровотечі (гемаксам, гордокс, амінокапронова кислота).
Щодо дітей:
Вчасно надати допомогу малюку — перше завдання батьків. Інструменти, перев’язувальні матеріали та необхідні ліки — основа домашньої аптечки, а батьки — перша невідкладна допомога, яка знаходиться поруч із малям.
- Аптечка обов’язково повинна бути переносною, тобто ліки та засоби лікування слід покласти в окрему коробку, валізку, сумочку чи контейнер. Корпус аптечки має захищати її вміст від ударів, світла і вологи.
- Будь-якіпрепарати у формі таблеток, капсул або драже не призначені для маленьких дітей. Також дітям до року не можна застосовувати спреї для горла та носа. Зазвичай ліки для маленьких дітей — церідини (розчини, сиропи, краплі) та свічки.
- Звертайте увагу і на дозування: наприклад, при застосуванні судинозвужувальних крапель для носа воно має бути нижчим, ніж для дорослих. Зауважте також, що такий популярний засіб, як йод, категорично не можна застосовувати дітям до одного року.
В інфографіці рекомендації, які засоби й інструменти мають бути у вас під рукою вдома та під час переміщень разом із малюком.
За матеріалами МОЗ України

