
Полімерні та синтетичні матеріали стали невід’ємним атрибутом сучасного життя. Вони займають провідне місце в побуті, будівництві та інших галузях.
Поряд з позитивними експлуатаційно-технічними показниками полімерні і синтетичні матеріали можуть бути небезпечними для вашого здоров’я.
Одним з напрямків роботи токсикологічної лабораторії ДУ « Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», це не допустити виділення шкідливих речовин, які впливають на здоров’я людини.
Шкідливі речовини, які виділяються з полімерних та синтетичних матеріалів можуть негативно впливати на наше самопочуття: визивати головний біль, запаморочення, хвороби органів дихання, алергічні реакції, дерматити, деякі мають канцерогенний ефект (викликають онкологічні хвороби.)
Так наприклад:
Фенол та формальдегід – ці речовини в підвищених концентраціях призводять до подразнення слизових оболонок очей і дихальних шляхів, викликають першіння в горлі, чхання, головний біль, алергічні реакції. Часто симптоми отруєння фенолом і формальдегідом плутають із застудою.
До всього іншого формальдегід є канцерогеном.
Токсикологічна лабораторія проводить дослідження на міграцію шкідливих речовин з:
- Меблів та матеріалів для виготовлення меблів;
- Оздоблювальних будівельних матеріалів, клейових, натяжних стель, покриттів для підлог, фарб, шпаклівок, шпалер, тощо;
- Полімерних виробів для контакту з харчовими продуктами та посуду (емальований, сталевий, керамічний, скляний);
- Дитячих іграшок;
- Одягу та взуття ( для дітей та дорослих);
- Подушок, матраців, килимів;
- Полімерних труб для господарсько-питного водопостачання;
- Дослідження проб повітря в житлових та громадських приміщеннях в натурних умовах на міграцію токсичних речовин.
Іншиий напрямок роботи токсикологічної лабораторії – це проведення досліджень на вміст залишкових кількостей пестицидів та мікотоксіни:
- Сільськогосподарської сировини, харчовихпродуктів;
- об’єктів довкілля (атмосферне повітря, вода відкритих водойм, ґрунт);
- натуральних тканин, ниток рослинного походження, наповнювачів подушок та матраців з натуральної рослинної сировини;
- крім того, лабораторія проводить атестацію робочих місць на виявлення залишкової кількісті пестицидів в повітрі робочої зони.
- мікотоксинів у сільськогосподарській сировині та харчових продуктах.
Крім того, лабораторія проводить атестацію робочих місць на виявлення залишкової кількості пестицидів в повітрі робочої зони.
Як і будь-які хімікати, пестициди можуть шкідливо впливати на здоров’я людини.
При виникненні скарг на сторонній запах або погіршення самопочуття, які ви пов’язуєте з полімерними матеріалами, проведеним ремонтом, меблями, іграшками, тощо, ви завжди можете отримати допомогу кваліфікованих фахівців токсикологічної лабораторії.
Токсикологічна лабораторія ДУ « Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» має підтверджену технічну компетенцію при проведенні вимірювань в сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про визнання технічної компетентності № С 59-21 від 29.09.2021 р).
Матеріал підготувала завідувачка токсикологічної лабораторії ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ України» Кучерук Інни Володимирівни тел. (061)702-34-62.




