Про результати моніторингу за циркуляцією збудника холери у Запорізькій області за період з 16.07.2022 по 22.07.2022

Епідемічна ситуація з холери в регіоні благополучна, збудник захворювання за минулий період поточного року не виділявся ні від хворих на ГКІ, ні з об’єктів довкілля.

У містах та районах області на холеру обстежено 58 осіб з дисфункцією кишкового тракту, позитивних результатів на холеру не виявлено. Досліджено 14 проб з об’єктів довкілля.

Холероподібні вібріони виділені з 4 проб, що становить 28,6% від загальної кількості досліджених проб. Серед позитивних 4 проби води річки Дніпро у м. Запоріжжя.

Нагадуємо, що холероподібним вібріонам притаманна властивість викликати поодинокі захворювання гострими кишковими інфекціями при заковтуванні забрудненої вібріонами  води поверхневих водоймищ під час купання або використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів.

З метою їх профілактики купатись необхідно тільки в спеціально відведених, облаштованих  для відпочинку місцях; не заковтувати під час купання воду відкритих водоймищ. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках. Дотримуватись правил особистої гігієни. Для пиття та миття овочів, фруктів використовувати тільки доброякісну воду.

Епідемічна ситуація з холери спокійна та знаходиться під постійним контролем фахівців державної установи ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».