До уваги фізичних осіб-підприємців та керівників підприємств, у виробничій сфері яких використовуються джерела постійного та непостійного шуму

У сучасному світі під час технологічного розвитку усіх галузей виробництва, проблема шумового навантаження на людину, яка працює на виробництві, а також, мешкає у індустріальному місті, є поширеною та стоїть на першому місті серед небезпечних факторів трудового процесу та життєдіяльності людини.

Виробнича галузь будь якого технологічного процесу на усіх підприємствах незалежно від виду промисловості супроводжується шумовим навантаженням на працюючих. Джерелами шуму на виробництві, а також в установах різного підпорядкування можуть бути системи вентиляції та кондиціонування повітря, аерогазодинамічні установки, двигуни, верстати, молоти, дробарки тощо. Шум, інтенсивність якого перевищує нормативне значення, може стати причиною професійних захворювань, як туговухість або глухота різного ступеню аж до повної. Також перевищення виробничого шуму може стати причиною зниження  продуктивності праці, ослаблення уваги та уповільнення реакції (що може стати причиною виробничого травматизму), також можуть бути прояви нервового напруження, такі як запаморочення, дратівливість, зниження працездатності, гостроти зору; зростання кров’яного тиску та погіршення серцевої діяльності. 

Як запобігти професійним захворюванням, які спричинив виробничий шум?

По-перше, це обов’язковий санітарно-гігієнічний контроль рівнів небезпечних факторів виробничого середовища, у тому числі і шумового навантаження. По-друге, робочі місця, на яких зареєстровані перевищення рівня виробничого шуму обов’язково підлягають періодичному контролю та у подальшому атестації  робочих місць. По-третє, не уникати застосування індивідуальних засобівзахисту від шуму. Вирішення проблеми захисту від шуму досягається проведенням комплексу заходів від архітектурно-планувальних,  організаційно-технічних, технологічних засобів до засобів індивідуального та колективного захисту. 

ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» пропонує співпрацю для підприємств та установ усіх  галузей виробництва, щодо вирішення питань дослідження рівня шумового навантаження на працюючих в умовах виробництва, а також надання висновків щодо небезпечності факторів виробничого середовища на людину в умовах трудового процесу.

Звертатися за консультацією можна за тел. (061) 702-34-69, (061) 702-34-45.