Інформація щодо якості води водоймищ, річок та морів у межах здійснення моніторингу за водою водойм, протягом літнього сезону

ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проведено моніторингстану води водойм на території Запорізької області.

Станом на 28.07.2022 року досліджено 12 проб води річки Дніпро та акваторії Азовського моря на (5 на санітарно-хімічні та 7 на мікробіологічні показники), а саме:

  • 6 проб у м. Запоріжжя (пляж Центральний, права та ліва сторона, пляж «Правий берег» р. Дніпро);
  • 2 проби у м. Енергодар (пляж «Сонячний» ЦД «Промінь» р. Дніпро);
  • 2 проби у м.Бердянськ (пляж ТОВ «Дніпро-2000», пляж «Лазурний» ПП «Светал-2007» Азовське море);
  • 2 проби м.Приморськ ( Центральний міський пляж, Азовське море).

Одна проба не відповідає нормативним значеннямза мікробіологічними показниками, а саме:

  •  м. Енергодар (пляж «Сонячний» ЦД «Промінь» р. Дніпро) індекс ЛПКП КУО в 1 дм³ >110000.

Чотири проби не відповідають нормативним значеннямза хімічними показниками: у м. Запоріжжі (Пляж Центральний, права сторона р.Дніпро забарвлення виявлене в 10 см3 в розведенні 1:3, зважені речовини – 10,2 мг/дм3; Пляж Центральний, ліва сторона р. Дніпро забарвлення виявлене в 10 см3 в розведенні 1:3, рН – 8,57, пляж «Правий берег» рН – 8,7); у м. Енергодар (пляж «Сонячний» ЦД «Промінь» р.Дніпро рН – 9,15). Продовжуємо працювати в щоденному режимі (в тому числі у вихідні та святкові дні) по виконанню планових та позапланових досліджень.