Профілактичні засоби, що збережуть вас від застуди

З вівторка, 2 серпня, в Запорізькій області та багатьох областях України очікується погіршення погоди. Зокрема, грози, а подекуди град та шквали. Синоптики оголосили І рівень небезпеки – жовтий.
Простудні захворювання нерідко стають наслідком того, що людина потрапила під дощ, у неї промокли ноги, і вона замерзла. В цей момент організм послаблюється, і хвороботворні мікроби починають його атакувати.

Як результат – спочатку першіння в носоглотці, потім нежить і кашель.

Рекомендуємо профілактичні заходи, що збережуть вас від застуди після дощу:

  • випити вітамінний зігрівальний напій та протизастудний чай (імбирний, трав’яний, чорний чи зелений чай із лимоном, медом, готовий аптечний чай від застуди). Чаї та збори мають бути високої якості, питво – рясним;
  • висушити волосся, тіло і особливо ноги. Переодягнутися в сухий і теплий одяг. Можна прийняти гарячий душ;
  • зробити гірчичну ванну з метою посиленого прогрівання замерзлих ніг. Після процедури добре розтерти ступні, надіти теплі шкарпетки, насипавши суху гірчицю;
  • зробити інгаляції з відповідним спеціальним маслом. Це необхідно як для прогрівання носоглотки, так і для знезараження слизових оболонок. Масло для інгаляції можна замінити звичайною содою. Звичайно, сода не має такого великого комплексного лікувально-профілактичного ефекту, як натуральні масла високої якості, але слабкий розчин соди (або кухонної солі) з краплею йоду дезінфікує носоглотку. Таким розчином промивають ніс і полощуть горло.

Всі ці заходи покликані створити в організмі середовище, яке стане несприятливим для розмноження хвороботворних бактерій.

Нагадуємо вам, що в домашній аптечці завжди повинні бути засоби для профілактики та лікування простудних захворювань. В разі погіршення самопочуття, необхідно звернутися до лікаря.

Подбайте про своє здоров’я та стан близьких вам людей заздалегідь!