ЩОТИЖНЕВА РОБОЧА НАРАДА 01.08.2022

Серпень відкрили щотижневою робочою нарадою.

Питання цивільного захисту, охорони праці, дотримання вимог забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення Запорізької області в умовах воєнного стану Генеральний директор ДУ “Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Тарас Тищенко обговорив сьогодні на нараді з провідними фахівцями Установи.

Були присутні: заступники генерального директора Олександр Мащак і Дмитро Макаров, завідувач Запорізького відділу ДУ “ЗОЦКПХ МОЗ України” Володимир Хомутов, головний бухгалтер Оксана Шилкіна, провідний інженер з охрани праці Олег Волков, керівники структурних підрозділів, відділів, зокрема лабораторної ланки.

Генеральному директору присутні звітували про стан моніторингу атмосферного повітря в м. Запоріжжя і області з урахуванням звернень громадян минулого тижня на його забруднення та шляхи вирішення; цілодобову роботу мобільної лабораторії; якість дослідження питної води; стан захворювання на COVID-19 та темпи вакцинації на території області, зокрема бустерної дози (ревакцинації) груп ризику; захворювання на холеру, правець, дифтерію, поліомієліт, ботулізм, гострі кишкові інфекції.

Окремо зупинився Тарас Тищенко на своєчасній актуальній роботі вірусологічної лабораторії Установи та наголосив на інформації щодо виявлення в Україні нового різновиду штаму Омікрон, який називають ВА.5, а це означає, що COVID-19 нікуди не зник, вірус мутує і намагається ухилитися від імунної відповіді. А отримання бустерної дози значно підвищить рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.

Генеральний директор акцентував увагу на важливості зосередження уваги щодо радіаційного фону та ефективного використання коштів з урахуванням змін у бюджетному законодавстві в умовах воєнного стану, яке є на сьогодні теж надважливим питанням.

За результатами наради Тарас Тищенко дав поради фахівцям Установи та відповідні доручення щодо нагальних питань і побажав плідного робочого тижня на благо здоров’я населення Запорізького краю!