НОВИНИ КОРОНАВІРУСУ: останні події COVID-19 в світі, в Україні та в Запорізькій області

Ситуація в світі:

ВООЗ висловлює занепокоєння у зв’язку з поточною глобальною епідеміологічною обстановкою COVID-19. За останні два тижні кількість випадків COVID-19, про які стало відомо ВООЗ, зросла на 30%, в основному за рахунок інфекцій штамом «Омікрон» BA.4, BA.5 та інших низхідних ліній, а також внаслідок скасування протиепідемічного режиму та відповідних заходів профілактики у країнах.

Ситуація в Україні:

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні фіксують зростання захворюваності на коронавірус. На рівні європейських держав, в Україні фіксується майже 20-відсотковий приріст нових випадків захворювання. В основному реєструються лише ті випадки, коли пацієнти мають важкий перебіг та отримують лікування в умовах стаціонару. У переважній більшості це люди не вакциновані або ті, що пропустили щеплення. Зараз Україна поступово готується до осеннього сезону.

Ситуація в Запорізькій області:

Питання короновірусної інфекції нікуди не зникло. На території Запорізької області також спостерігається приріст захворюваності. Кількість осіб з симтомами гострого респіраторного захворювання, які підлягали  лабораторному тестуваню для підтвердження діагнозу СОVID-19,  за останні сім днів виросло з 98 до 145, а кількість позитивних результатів від хворих складає 11,7% проти 2,8% на минулому тиждні.

Станом на 01.08.2022 продовжує хворіти 69 особи, з яких 15 отримують лікування в умовах стаціонару.

З 25 лютого 2021 року в областірозпочаласьта продовжує робота кампанія з імунізації проти COVID-19. Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 01.08.2022 щеплено 625402 осіб (46,33% від офіційно зареєстрованого дорослого населення області), в т.ч. отримали 2 щеплення 601259 осіб (44,54%). Додаткову дозу отримали 294 особи, бустерну – 42254 (7,03%), дві бус терні дози – 43 особи.

Ми розуміємо, як складно сьогодні виконувати стандартні правила профілактики. Під час користування бомбосховищем неможливо примусити людей одягати маску або шукати ії, бо це питання часу й безпеки. Але враховуючи рост захворюваності коронавірусною хворобою ми рекомендуємо:

  • часто мийте руки, обробляйте їх дезінфікуючими засобами;
  • дотримуйтесь гігієни чхання / кашлю: під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою та серветкою або чхайте у ліктьову частину руки;
  • уникайте тісного контакту;
  • не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота;
  • під час контакту із людьми, в місцях загального перебування одягайте медичну маску або респіратор та викидайте її після використання або забруднення;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря.

Вакцинація залишаеться самим надійним західом профілактики!