ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ВІТАМІН СОНЦЯ D?

Всі ми дорослі та діти з нетерпінням чекаємо літа, яке дарує нам тепло сонячних променів, красу природи, різноманіття овочів та фруктів та можливість певний час перебувати на свіжому повітрі.

Помірна кількість сонячного світла корисна для здоров’я людини. Зазвичай, ми не завжди приділяємо увагу цьому потужному природному фактору, особливо зараз, під час війни.

Радимо не забувати про те, що сонце, є природним джерелом оздоровлення. Адже під дією сонячних променів відбувається синтез вітаміну D, який зміцнює імунітет, підвищує розумову та фізичну активність, сприяє засвоєнню кальцію.

Для отримання денної норми вітаміну D влітку, достатньо провести на сонці всього декілька хвилин вранці або після обіду. Нестача цього вітаміну може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям: ламкості кісток, порушення сну, виникненню негативних емоцій.

Сонячні промені – це також чудова профілактика простудних захворювань. Вони усувають психологічну і фізичну втому, допомагають подолати депресію, сприяють зміцненню вегетативної нервової системи, поліпшенню обміну речовин, кровотворення, ендокринної діяльності.

Але зловживати сонячними променями не варто. Інтенсивна темна засмага – не ознака здоров’я, а прояв захисту шкіри від згубних ультрафіолетових променів. Інтенсивне загоряння, в найгіршому випадку може привести до раку шкіри.

Виходячи на вулицю в спекотний літній день надавайте перевагу легкому одягу з натуральних тканин, не забувайте про головний убір та сонцезахисні окуляри.Пийте воду упродовж дня. Уникайте вживання кави, алкоголю, солодких напоїв у спеку. Нагадуйте про пиття вашій дитині, адже діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення.

Обмежуйте час перебування на сонці. Пам’ятайте, що ультрафіолетове випромінювання найбільш інтенсивне з 11 години ранку до 16 години вечора. Коли сонце світить найсильніше, ви можете залишатися в тіні. Таким чином ви зменшите ризик небажаного впливу надмірного перебування на сонці.

З обережністю слід перебувати на сонці людям похилого віку та зі світлим кольором шкіри, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, тим, хто страждає від новоутворень, меланом, захворювань ендокринної системи. Уникайте знаходження під прямим сонячним промінням.

При появі перших симптомів перегрівання (підвищення температури тіла, головний біль, нудота, запаморочення, слабкість, втрата свідомості, прискорене поверхневе дихання), постраждалого треба перемістити у прохолодне приміщення, зняти одяг, охолодити за допомогою компресу зі змоченою у воді тканини. Негайно викликати екстрену медичну допомогу!

Бережімо себе та дбаємо про своє здоров’я!