До Всесвітнього дня кавуна

3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна. Саме зараз триває сезон найсмачніших кавунів. Ці соковиті та солодкі ягоди – ідеальний десерт у спекотний літній день, адже кавуни втамовують спрагу та приносять величезну користь для здоров’я. Кавун очищує наш організм, виводить токсичні речовини, має протизапальну дію, бореться з десятками серйозних хронічних захворювань, починаючи від артриту та завершуючи раком. Кавун володіє сечогінними властивостями, завдяки яким маса тіла стає на 1-2 кг меншою через виведення зайвої рідини з організму. По-друге, кавун притуплює відчуття голоду. Тут користь кавуна полягає в тому, що маючи низьку калорійність – лише 38 ккал на 100 г м’якоті, він наповнює шлунок і дає можливість забути про голод. При цьому великого значення набуває солодкий смак ягоди.

У м’якоті кавуна міститься клітковина, пектини, геміцелюлоза, вітамін В1, В2, С, РР, фолієва кислота, провітамін А, каротин, марганець, нікель, залізо, магній і калій, від 5 -11% легкозасвоюваних цукрів, невелика кількість аскорбінової кислоти, каротин, зовсім небагато тіаміну, рибофлавіну і нікотинової кислоти, а ще багата на органічні кислоти, які добре стимулюють травні і обмінні процеси. Крім того, регулярне вживання кавуна зменшує ризик захворювань серця, атеросклерозу і підвищеного кров’яного тиску. Кавун містить флавоноїди, каротиноїди та тритерпеноїди. Ці речовини мають потужні антиоксидантні властивості, запобігають хворобам і уповільнюють процес старіння.

Без сумніву, кавун буде корисний майже для кожного. Але з обережністю його можна вживати тим, хто хворий на цукровий діабет або тим, хто знаходиться на будь-якій стадії сечокам’яної хвороби ( може спровокувати вихід каменів), а також при важких патологіях підшлункової або передміхурової залози. Не варто вживати кавун разом з соліннями, тому що через солі в організмі затримується рідина, а це в свою чергу тягне за собою набряки.