Сьогодні – Міжнародний день молоді

Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна відзначала День молоді. В Україні День молоді був встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 “Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599” і відзначається щорічно в останню неділю червня, також відомий під назвою «День молоді».

29 липня 2021 року, з урахуванням ініціативи молодіжних рухів і організацій України – щоб підтримати інтеграцію української молоді до європейської спільноти, стара радянська традиція нарешті пішла в минуле, Указом Президента № 333/2021 святкування Дня молоді перенесено на 12 серпня.

Це свято поза віком, для всіх людей з молодим духом. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкритів і реалізації найсміливіших сподівань.

Саме з цього приводу слід згадати про наше здоров’я.

Здоров’я – це сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основою її довголіття та необхідною умовою здійснення творчих планів, високої працездатності, створення сім’ї, народження й виховання дітей.

Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне – дарує спокій та чудовий настрій. Їх можна сформувати тільки шляхом отримання знань і постійної роботи над собою. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль, особливо у воєнний час , адже стан здоров’я людини залежить на 20 % від спадковості, на 10 % – від рівня розвитку медицини, на 20 % – від стану довкілля, на 50 % – від способу життя.

Здоровий спосіб життя – це дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму та поліпшення загального самопочуття людини.

Основними складовими здорового способу життя є:

• раціональне харчування;

• фізична активність і загартовування;

• особиста гігієна;

• відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнокуріння);

• позитивні емоції;

• інтелектуальний розвиток;

• режим праці та відпочинку;

• самоконтроль за станом здоров’я.

Важливе значення у формуванні здорового способу життя відведене саме раціональному харчуванню, що передбачає насичення організму необхідною кількістю вітамінів, мікроелементів, білків, жирів, вуглеводів, водою, що мають поліпшувати стан здоров’я та підтримувати масу тіла на оптимальному рівні.

Окрім цього, необхідною умовою гарного самопочуття та здоров’я людини є відсутність шкідливих звичок.

Не менш важливими є й рухова активність та регулярні фізичні навантаження, спрямовані на підвищення рівня фізичного розвитку, його підтримку.

Регулярна фізична активність належної інтенсивності сприяє:

– зменшенню ризику розвитку артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інсульту, діабету, раку;

– зменшенню ризику травм;

– покращенню функціонального стану всіх органів та систем;

– поліпшенню самооцінки та якості життя;

– хорошому апетиту та можливості споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат.

У людей, які недостатньо активні, на 20% – 30% вище ризик смертності, ніж у тих, хто приділяє достатньо часу фізичній активності.

Намагайтеся знаходити можливість більше рухатися та бути активним, адже це допоможе зберегти молодість, жити довго і якісно та має найбільший вплив на стан здоров’я. А здоровий спосіб життя, в свою чергу, закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

Зберігайте здоров’я змолоду, будьте бадьорі та спортивні !