Поради батькам до 1 вересня

Школа! Скільки приємних спогадів та вражень на все життя залишає навчання у кожного із нас. За цей період проходять зміни в організмі дитини, розвивається інтелект, кругозір наповнюється знаннями про цікаві події, явища природи, навчання дарує щоденне спілкування з друзями.

Наразі, на нашу думку, можливо формат навчання буде різний. І не всі дітки зможуть відвідувати школу на очно. Але батьки повинні подбати про створення комфортних умов для дитини в домашніх умовах, якою б не була запроваджена форма навчання.

Важливо, щоб до навчання кликав якийсь сигнал, як дзвоник (наприклад, будильник телефона). Або ми говоримо: «За 10 хвилин сідаємо за уроки». Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил.
Дуже важливо, створити новий режим дня, замість звичного в період літніх канікул, і в подальшому намагатись його дотримуватись та спокійно націлити дитину на навчання.

Одже, зранку дитина повинна своєчасно встати. Ранковий підйом повинен бути о 7-00. Далі ранкова гімнастика та водні гігієнічні процедури, що придасть бадьорості дитячому організму.

Треба, щоб для навчання було окреме місце. Ідеально, щоб був окремий простір, щоб дитина розуміла: вона туди заходить, і все – вона вже налаштована на навчання.

Обладнайте робоче місце дитини:

1) Зручним столом та стільцем зі спинкою. Бажано, щоби вони регулювались по висоті відповідно до росту дитини. Це дозволить змінювати їх параметри разом з тим, як дитина зростає. Вибираючи стілець, головне правило – ступні повинні стояти на підлозі, а коліна утворювати прямий кут. Добре підібрані меблі зберігають правильну поставу дитини під час навчання.
Рекомендовані дані відповідності висоти меблів діапазону росту дитини наведені в таблиці.

2) Освітленням при розташуванні робочого столу. Наявність джерел природнього освітлення: кут освітлення залежить від того, якою рукою пише дитина. Правші потрібне освітлення робочого місця зліва, а лівші навпаки – справа. Допускається інше розміщення столів за умови достатнього рівня освітленості робочого місця, наприклад світло падає спереду на робочу поверхню. Для оптималього штучного освітлення знадобиться настільна лампа.

Дбайте, щоб дитина будь-якого віку відпочивала на перервах, які передбачені і при дистанційному навчанні. Необхідно виконувати в середині уроків фізкульхвилинки, які знімуть статичне напруження опорно-рухового апарату та м’язів.

Після уроків рекомендовано організувати дитині відпочинок не менше, ніж 1,5 години, бажано, на свіжому повітрі з рухливими іграми.

Слідкуйте за тривалістю виконання завдань. Для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше 1 години у 3-5 класах та 1,5 години у 6-9 класах, 2 години – у 10-11класах.

Провітрюйте приміщення. Дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. У мозку є структури, що відповідають за відчуття безпеки – у разі нестачі свіжого повітря ці показники зменшуються. Якщо дитина перебуває в задусі, у неї знижується активність, вона втомлюється та знижується працьовитість.

Правильно організований день школяра швидко приносить позитивні емоції в його настрій, забезпечує хороше самопочуття і успішність та позитивно позначається на його фізичному та психічному здоров’ї!