Оперативна інформація щодо захворювання на COVID-19 за останній тиждень на 126.08.2022 в Запорізькій області

За останній тиждень, станом на 26.08.2022 вЗапорізькій області зареєстровано 84 випадки захворювання на COVID-19.

Всього, з початку епідемії зареєстровано 228453 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 18595 серед дітей, 7483 серед медичних працівників. Всього летальних випадків зареєстровано – 6160. Всього одужало – 222175 осіб.

Серед померлих особи похилоговіку та особи, які відносятьсядогрупи ризику (мають супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

За даними епідрозслідування не встановлено джерело інфекції по 200608 особам, інфікувались внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 27553 особи, 292 захворілих прибули із-за кордону.

Активні випадки (продовжуютьлікуватись) 115.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» цілодобово на бюджетній основі здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепна реакція) та методом ІФА (іммуно-ферментнийаналіз). Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

За останній тиждень методом ПЛР лабораторно обстежено 203 особи.

Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ.

Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.

Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Нагадуємо, що найбільш ефективним заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики – дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук.