ВІДДІЛ МОНІТОРИНГУ ТА РЕАГУВАННЯ НА НЕБЕЗПЕКИ ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ 24/7

Відділ моніторингу та реагування на небезпеки в умовах воєнного стану продовжує 24/7 відстежувати ситуацію в місцях проживання населення та під час надзвичайних ситуацій по Запорізький області.

Відділом проводиться планування та здійснення (з застосуванням у тому числі мобільної лабораторії моніторингу довкілля (далі – МЛМД))  моніторингу санітарно-гігієнічних, радіологічних, та інших факторів середовища життєдіяльності людини, що можуть небезпечно впливати на стан здоров’я людини.

Проводиться збір інформації̈ щодо моніторингу показників техногенних аварійних станів, пов’язаних з воєнними діями, що дає можливість вчасно реагувати на них та визначати загрози, що виникають у сфері громадського здоров’я, надавати рекомендації, в межах компетенції, стосовно дій цивільного населення у зоні можливого впливу.

Налагоджена міжвідомча взаємодія щодо розгляду звернень громадян у контактні центри Запорізької міської ради (15-80) та Запорізької обласної ради. За добу через контакт-центри до фахівців відділу може надходити до 200 звернень мешканців Запоріжжя на забруднення атмосферного повітря. На жаль,  в місті відсутня система моніторингу атмосферного повітря і одна лабораторія, хоч і обладнана сучасними приладами, не може охопити усі звернення і вимушена об’єднувати їх за територіальним принципом, орієнтуючись на встановлені точки моніторингу. 

Цілодобово усі отримані результати передаються до контакт центру Запорізької міської ради (15-80), Департаменту захисту довкілля Запорізької ОДА,  публікуються на сайті Центру.

Щотижнево матеріали про факти відхилень від гігієнічних нормативів з пропозицією вжити відповідні заходи, які б забезпечили їх дотримання в зоні житлової забудови, направляються у Державну екологічну інспекцію та Головне управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області. Про стан довкілля інформується керівництво облдержадміністрації та міста Запоріжжя.

Відділ з метою всебічного і комплексного опрацювання питань, що належать до його компетенції, провадить свою діяльність у співпраці з іншими структурними підрозділами Центру, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими установами підприємствами, організаціями Запорізької області.