ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19 ЗА ОСТАННІЙ ТИЖДЕНЬ на 02.09.2022

За останній тиждень, станом на 02.09.2022 в Запорізькій області зареєстровано 160 випадків захворювання на COVID-19.

Всього, з початку епідемії зареєстровано 228613 лабораторно підтверджених випадки, в т. ч. 18614 серед дітей, 7486 серед медичних працівників. Всього летальних випадків зареєстровано – 6160. Всього одужало – 222264 особи.

Серед померлих  особи похилого віку та особи, які відносяться до групи ризику (мають супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

За даними епідрозслідування не встановлено джерело інфекції по 200763 особам, інфікувались внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 27558 осіб, 292 захворілих прибули із-за кордону.

Активні випадки (продовжують лікуватись) – 186.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» цілодобово на бюджетній основі здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепна реакція) та методом ІФА (іммуно-ферментний аналіз). Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

За останній тиждень методом ПЛР лабораторно обстежено 224 особи.

Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ.

Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.

Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Нагадуємо, що найбільш ефективним  заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики–дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук.