Про результати моніторингу за циркуляцією збудника холери у Запорізькій області за період з 03.09.2022 по 09.09.2022

Епідемічна ситуація з холери в регіоні благополучна; збудник захворювання за минулий період поточного року не виділявся ні від хворих на ГКІ, ні з об’єктів довкілля.
У містах та районах області на холеру обстежено 93 особи з дисфункцією кишкового тракту, позитивних результатів на холеру не виявлено. Досліджено 10 проб з об’єктів довкілля.
Холероподібні вібріони виділені з 2 проб, що становить 20% від загальної кількості досліджених проб. Серед позитивних 2 проби води річки Дніпро у м.Запоріжжя.
Нагадуємо, що холероподібним вібріонам притаманна властивість викликати поодинокі захворювання гострими кишковими інфекціями при заковтуванні забрудненої вібріонами води поверхневих водоймищ під час купання або використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів.
З метою їх профілактики купатись необхідно тільки в спеціально відведених, облаштованих для відпочинку місцях; не заковтувати під час купання воду відкритих водоймищ. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках. Дотримуватись правил особистої гігієни. Для пиття та миття овочів, фруктів використовувати тільки доброякісну воду.

Епідемічна ситуація з холери спокійна та знаходиться під постійним контролем фахівців державної установи ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»