ГРИП – ХВОРІТИ АБО НІ ? ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон за короткий період часу цими недугами перехворіють 12-15% населення. Близько половини з них – діти.

Сприйнятливість населення до грипу дуже висока, багато в чому вона залежить від ступеня зміни вірусів. При появі нового штаму більшість населення виявляється неімунним.

Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків.

На грип не можна захворіти, переохолодившись або промочивши ноги. Джерелом інфекції є хвора людина. Особливо велика ймовірність захворіти на грип після контакту з людиною, яка знаходиться в активній стадії хвороби, в гарячковому стані. Інфікування відбувається повітряно-краплинним шляхом.

Масовому поширенню грипу сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чихання, розмови вірус може поширюваться на кілька метрів від хворого. Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитися в інтервалі від декількох годин до 3 днів після такого контакту.

З 2020 року у наше життя ввійшло ще одне інфекційне захворювання- COVID-19. Об’єднує його з грипом те, що:

-грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році;

-як грип, так і COVID-19, можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції;

-обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки;

-також треба знати, що COVID-19 має симптоми, схожі до грипу та інших поширених вірусних інфекцій.

🧪 Однак є і відмінності:

– COVID-19 часто має таки симптоми, такі як втрата запаху і смаку, труднощі в концентрації та збентеженість;

-для грипу характерна така особливість, як різкий початок. Ви часто можете назвати годину, коли захворіли. COVID-19 зазвичай не такий швидкий;

-задишка та кашель під час COVID-19 найчастіше з’являються не у перші дні хвороби, як при грипі, а дещо пізніше;

-грип має менший інкубаційний період – від зараження до появи симптомів проходить не більш ніж 3 доби; при COVID-19-більш ніж 5 діб.

Однак, визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування. Також важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19.

До груп, які мають ризик важкого перебігу грипу та COVID-19, входять люди літнього віку, особи із супутніми захворюваннями, вагітні.

Бережіть себе та будьте здорові !