ТРЕНУВАННЯ НА ВИПАДОК НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ ЗАЕС

Фахівці ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на чолі з генеральним директором Тарасом Тищенко сьогодні прийняли участь у проведенні практичної частині тренування (навчання) з питань організації та забезпечення заходів з евакуації населення у разі загрози виникнення або виникнення аварії на ВП «Запорізька АЕС».

В ході навчання керівником Центру було вжито наступні заходи:

✔️задіяно оперативну схему оповіщення та збору особового складу мобільних груп радіаційного спостереження і дозиметричного контролю території Запорізькій області;

✔️ встановлено зв’язок з органами управління з надзвичайних ситуацій та службами цивільного захисту області;

✔️ зібрано особовий склад штабу цивільного захисту установи;

✔️ доведено інформацію про ситуацію, що склалася, особовому складу штабу та мобільних груп реагування;

✔️ отримано інформацію про готовність мобільної групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю до дій за призначенням.

✔️ направлено на визначене місце мобільну групу радіаційного спостереження і дозиметричного контролю у складі фахівців радіологічної лабораторії ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» та мобільної лабораторії моніторингу довкілля (МЛМД) для вивчення ситуації на місці та проведення радіаційного моніторингу та дозиметричного контролю.

Під час заходу, групою радіаційного спостереження і дозиметричного контролю проведено вимірювання гамма-фону території, відібрано проби ґрунту на радіоактивне дослідження в головній радіологічній лабораторії ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ». Показник радіаційного фону вказаної території склав 0,11 – 0,12 мкЗв/год., та є таким, який не перевищує властивий для цих територій природний фон.

Наприкінці, за результатами проведеного тренування оцінена готовність груп радіаційного спостереження і дозиметричного контролю Центру – до дій за призначенням!