ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19 ЗА ОСТАННІЙ ТИЖДЕНЬ на 16.09.2022 

На території Запорізької області за звітний тиждень зареєстровано 489 нових лабораторно підтверджених випадків COVID-19 – зростання захворюваності  у 2,1 рази.

Всього з початку епідемії (станом на ранок 16.09.2022) в області зареєстровано 229334 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, в тому числі 18682 серед дітей (за тиждень – 39), 7615 серед медичних працівників (за тиждень –22) . В загальній структурі захворілих з початку епідемії питома вага дорослого населення складає 91,9%, дітей до 17 років – 8,1%. Померло всього – 6161 хворий на коронавірусну хворобу СOVID-19 (за тиждень-1). Всього одужало – 22636 осіб (за тиждень – 207).

Серед померлих особи похилого віку та особи які відносяться до групи ризику (мають супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

Активні випадки (продовжують лікуватись) – 534 особи.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепна реакція) та методом ІФА (іммуно-ферментний аналіз). Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

За останній тиждень кількість лабораторно обстежених випадків методом ПЛР зросло на 63,9% (з 327 до 536 осіб).

Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ.

Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.

Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха, негайно викликайте «швидку» допомогу.

Нагадуємо, що найбільш ефективним заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики – дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук.