Результати моніторингу за циркуляцією збудника холери у Запорізькій області за період з 10.09.2022 по 16.09.2022

Епідемічна ситуація з холери в регіоні благополучна; збудник захво-рювання за минулий період поточного року не виділявся ні від хворих на ГКІ, ні з об’єктів довкілля.

У містах та районах області на холеру обстежено 69 осіб з дисфункцією кишкового тракту, позитивних результатів на холеру не виявлено.

Досліджено 11 проб з об’єктів довкілля. Холероподібні вібріони виді-лені з 3 проб, що становить 27,3% від загальної кількості досліджених проб. Серед позитивних 3 проби води річки Дніпро у м. Запоріжжя.

Нагадуємо, що холероподібним вібріонам притаманна властивість викликати поодинокі захворювання гострими кишковими інфекціями при заковтуванні забрудненої вібріонами води поверхневих водоймищ під час купання або використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів.

З метою їх профілактики купатись необхідно тільки в спеціально відведених, облаштованих для відпочинку місцях; не заковтувати під час купання воду відкритих водоймищ. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках. Дотримуватись правил особистої гігієни. Для пиття та миття овочів, фруктів використовувати тільки доброякісну воду.

Епідемічна ситуація з холери спокійна та знаходиться під постійним ко-нтролем фахівців державної установи ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»