Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін: майже 100 випускників медичних закладів вищої освіти проходитимуть інтернатуру у обласних ЦКПХ

У 2022 році інтернатуру у обласних центрах контролю та профілактики хвороб почнуть проходити 95 випускників медичних закладів вищої освіти, 75 з них – за спеціальністю «Епідеміологія».

Ми системно продовжуємо підсилювати кадровий потенціал обласних ЦКПХ. Спочатку пандемія, тепер повномасштабна війна вкотре підтвердили важливість наявності у Центрах контролю та профілактики хвороб професійних та ініціативних кадрів, особливо епідеміологів та фахівців з лабораторної діагностики.

Торік до інтернатури в ЦКПХ прийняли лише 58 лікарів-інтернів, з них – 51 епідеміолог. Разом з тим, у 2020 році охочих було лише 18.

Цього року кількість охочих проходити інтернатуру за спеціальністю “Лабораторна діагностика, мікробіологія та вірусологія” збільшилась навіть попри те, що тривалість підготовки подовжилась.

24 інтерни підсилять кадровий склад лабораторій вже зараз.

Сподіваюсь, така позитивна динаміка зберігатиметься й в майбутньому. Адже через виклики, з якими стикається зараз система громадського здоров’я України, вона перш за все потребуватиме людей.