Наші наукові досягнення

Не зважаючи на напружену роботу під час воєнного стану фахівці ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжують займатися науковою роботою.

Так, нещодавно за авторством фахівців центру і Запорізького державного медичного університету підготовлено навчальний посібник «Радіаційна безпека при рентгенодіагностичних дослідженнях» (автори: к.м.н. Севальнєв А.І., к.м.н. Костенецький М.І., к.м.н. Куцак А.В., Лемешко Л.Т. ).

У посібнику розглянуті питання безпеки використання рентгенівського випромінювання при проведенні медичних рентгендіагностичних процедур. Надана характеристика рентгенівського випромінювання, описані його фізичні властивості та вплив на організм людини.

Посібник висвітлює питання дотримання правил радіаційної безпеки та зниження променевого навантаження на персонал і пацієнтів при проведенні рентгенологічних процедур.
Посібник підготовлений з урахуванням вимог чинних в Україні нормативних документів та рекомендацій міжнародних організацій з радіаційної безпеки (МКРЗ та НКДАР.)
Посібник призначений для студентів та лікарів лікувально-профілактичних закладів усіх фахів.

Незабаром посібник вийде масовим друком.