ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО СИСТЕМУ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я” НАБРАВ ЧИННОСТІ

Верховна Рада України 06.09.2022 року прийняла Закон України “Про систему громадського здоровя”, який набрав чинності 01.10.2022.

Закон розроблено з метою врегулювання механізмів створення ефективної системи громадського здоров’я в Україні, що сприятиме зміцненню здоров’я населення, запобіганню хворобам та збільшенню тривалості життя.

Цей Закон визначає основні засади здійснення оперативної функції епідеміологічного нагляду, у тому числі формування інформаційного фонду громадського здоров’я, як державного інформаційного ресурсу, що містить дані про стан здоров’я, благополуччя населення і показники середовища життєдіяльності. Також визначає основні засади здійснення оперативної функції моніторингу, готовності й реагування на небезпечні чинники та надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я, у тому числі положення щодо виконання міжнародних медико-санітарних правил та своєчасність реагування з метою локалізації та ліквідації таких загроз. Формує основні засади кадрового, наукового та фінансового забезпечення системи громадського здоров’я.

З Законом України “Про систему громадського здоровя” можна ознайомитись за посиланням: zakon.rada.gov.ua