ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МИТТЯ РУК: ВАЖЛИВІСТЬ ГІГІЄНИ РУК ПІД ЧАС ВІЙНИ

15 жовтня, субота. Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук». 

Де б ви зараз не перебували — в укритті чи вдома — не забувайте про гігієну рук !

Адже це дозволяє убезпечити вас від зараження найбільш розповсюдженими інфекційними хворобами і знизити рівень поширення мікроорганізмів у вашому оточенні.

На руках постійно або тимчасово (транзитом) знаходиться велика кількість небезпечних і не дуже мікроорганізмів. Через навіть незначні подряпини чи ранки вони здатні проникати в підшкірну клітковину та спричиняти запалення. Брудними руками переносяться вірусні, бактеріальні, грибкові і паразитарні патогени — достатньо просто доторкнутися ними до слизових оболонок і ви можете захворіти. Також не слід забувати про токсичні речовини, які можуть знаходитися в бруді і отруїти вас при потраплянні всередину організму.

Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки, можна запобігти завдяки дотриманню гігієни рук. Тому в разі їх видимого забруднення якомога ретельніше мийте руки водою із милом протягом 40 секунд. За відсутності можливості помити руки, застосовуйте антисептик для рук із вмістом спирту не менше 70%.

Як слід дотримуватися гігієни рук

Але варто пам’ятати, антисептик може знищити більшість патогенних мікроорганізмів, але не всі.

1. Мийте руки:

  • перед приготуванням і прийомом їжі;
  • після відвідування туалету;
  • після приходу з вулиці;
  • коли руки візуально забруднені;
  • перед надяганням і після зняття засобів індивідуального захисту, таких як медична маска, респіратор або медичні рукавички;
  • після контакту з домашніми улюбленцями або проведення догляду за ними.

2. Процес миття рук має тривати не менше 40 секунд.

3. Намилюйте руки так, щоби мило вкривало всі поверхні шкірикистей. 

Приділяйте особливу увагу таким ділянкам: зовнішня поверхня долонь, проміжки між пальцями, пучки пальців і великі пальці.

4. Для висушування рук після миття рекомендовано користуватися одноразовими паперовими рушниками, за їхньої відсутності — індивідуальним тканинним рушником.

Використання одного тканинного рушника великою кількістю людей повністю нівелює миття рук, бо вони можуть стати навіть бруднішими щодо забруднення мікроорганізмами.

5. Закривайте кран використаним паперовим рушником, адже ви щойно відкривали його брудними руками.

Будьте здорові та бережіть себе!