СІННІЙ СЕЗОН: НЕБЕЗПЕКИ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ

Осінь – чудова пора! Саме восени починається сезон збору грибів. Багато людей полюбляють такий спосіб відпочинку: водночас прогулянка на свіжому повітрі і гриби збираєш. Однак в цю ж пору припадає найбільший пік отруєнь грибами, які можуть мати серйозні та небезпечні для здоров’я наслідки.

Гриби, завдяки своїй структурі, здатні накопичувати в собі отруйні речовини. Особливо якщо вони ростуть поблизу автотранспортних шляхів, магістралей, залізниць, промислових підприємств, звалищ.

Можна виділити наступні причини отруєння грибами:

– вживання в їжу отруйних грибів. Коли через відсутність досвіду або через неуважність збирають або купляють на стихійних ринках і вживають в їжу гриби, які є отруйними;

– вживання в їжу (приготування) їстівних гибів, які накопичили в собі отруйні речовини;

– недостатня термічна обробка грибів;

– довготривале зберігання свіжих необроблених грибів або неправильне зберігання вже готових страв.

Перші симптоми отруєння можуть виникнути вже через 1 годину після вживання в їжу грибів. Зазвичай це різкий біль в животі, нудота, головний біль, спрага, блювота, діарея, яка може спостерігатися до 8 разів на добу. В залежності від того який вид отруйного гриба був вживаний та його об’єм – можуть виникати судоми, порушення свідомості (галюцинації, кома).

Якщо з’являються симптоми отруєння, треба негайно викликати «Швидку допомогу», а до приїзду лікарів треба промити шлунок – випити багато води та викликати блювоту до чистих промивних вод.

Також важливо зберегти залишки грибів або грибних страв, адже їх дослідження може допомогти з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.

Будьте уважними до свого здоров’я та не займайтесь самолікуванням!