ДБАЄМО ПРО СВОЄ СЕРЦЕ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Війна — це час, коли людина постійно перебуває в емоційному напруженні та стресі. Надмірне збудження симпатичної нервової системи, надмірна секреція гормонів глюкокортикоїдів та зниження рівня гормону естрогену — підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ).

Основним механізмом, через який гострий психосоціальний стрес підвищує ризик ССЗ, є зростання частоти серцевих скорочень (ЧСС) й артеріального тиску (АТ) через активацію симпатичної та зниження активності парасимпатичної нервової системи.

У людей, які живуть із ССЗ, стрес може призвести до стенокардії, інфаркту, гіпертонічного кризу, порушення ритму серця, підвищення рівня глюкози в крові.

Поєднання декількох факторів ризику значно прискорює розвиток серцево-судинних захворювань. В сучасних умовах просто неможливо знизити рівень стресових факторів, але кожен може змінити спосіб свого життя для того, щоб профілактувати хвороби.

Слід зазначити, що хвороби системи кровообігу займають провідне місце у структурі захворюваності та смертності у Запорізькій області.

За даними статистичних звітів ОІАЦМС у 2021р. в закладах охорони здоров’я області було проліковано 38650 хворих з хворобами системи кровообігу, що складає 16,1% та посідає друге місце серед окремих класів хвороб. З них 729 хворих – це діти.

Показник пролікованих хворих (госпітальна захворюваність) з хворобами системи кровообігу у 2021р. по області становить 23, 2 (на 1000 осіб), дещо нижче аналогічного показника у 2020р. – 25, 2 на 7,9%.

У 2021 рік у стаціонарах області серед хвороб системи кровообігу було проліковано 6288 пацієнтів з гіпертонічною хворобою, показник госпітальної захворюваності склав 3,89 на 1000 осіб, випадків летальності не було. З цереброваскулярними хворобами знаходилось на лікуванні – 10738 осіб, показник госпітальної захворюваності склав 6,45 на 1000 осіб, померло- 1709 осіб, показник летальності складає 15,9%. У тому числі з інсультами всіх типів проліковано – у 2021році-7028 осіб.

У стаціонарах області за 2021 рік було проліковано 2369 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Детальніше за посиланням : https://phc.org.ua/news/sercevo-sudinni-zakhvoryuvannya-ta-viyna