26 жовтня 2022 на базі Державної установи “Запорізький обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” за ініціативою Генерального директора Тараса Тищенка організовано і проведено 62-гу обласну науково-практичну конференцію «Моніторинг, аналіз та оцінки ризиків стану здоров’я населення Запорізької області»

Захід відкрив Генеральний директор Установи Тарас Тищенко. До складу комісії з підсумків конкурсу на кращу науково-практичну роботу увійшли: Олександр Мащак, Володимир Хомутов, Михайло Костенецький, Вікторія Черкасова та Світлана Черненко.

Запрошені гості: завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету доцент, к.мед.н., Заслужений лікар України Севальнєв А.І. й начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродсподивслужби в Запорізькій області Світлана Власова.

Конференція проходила в онлайн-очному форматі. Відео конференц-зал нового покоління — ZOOM – об’єднав понад 100 учасників. Це підтверджує високий рівень організації та актуальності науково-практичної конференції.

Цього року під час науково-практичної конференції лунали 13 доповідей та 5 стендових докладів учасників конференції.

У доповідях були представлені такі науково-практичні напрямки:

-Досвід роботи вірусологічної лабораторії при проведенні масового тестування методом ПЛР в період пандемії коронавірусної хвороби доповідач Олена Зеленухіна та колектив співавторів;

– Практична складова отриманих даних про циркуляцію сальмонел в Запорізькій області за 2016 – 2021 роки доповідач Наталья Кряжева та колектив співавторів;

-Визначення пріоритетних напрямків роботи з профілактики паразитозів, спільних для людей та тварин, на прикладі дирофіляріозу Ольга Зарудня та колектив співавторів;

– Особливості перебігу епідемічного процесу сальмонельозу у м. Запоріжжі Анастасія Жабко та співавтор.

З доповіддю на тему “Координація та організація роботи з вакцинації від COVID-19 в Запорізькій області. Результати. Висновки” доповідач Марина Колерова та колектив співавторів. Матеріал представила лікар-епідеміолог відділу імунопрофілактики ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ” Тетяна Полякова.

Цікавими були доповіді кандидата медичних наук, лікар з радіаційної гігієни радіологічної лабораторії відділу досліджень фізичних та хімічних факторів Центру Михайла Костенецького та колектива співавторів на тему “Особливості здійснення радіаційно-гігієнічного моніторингу в воєнний час” та завідувача лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів відділу досліджень фізичних та хімічних факторів Центру Олени Нурієвой та колектива співавторів на тему “Акустичне забруднення територій, що безпосередньо прилягають до будівель лікарень та шляхи його зниження”.

Кандидатами медичних наук кафедр загальної гігієни та екології та кафедри мікробіології, вірусології та імунології Запорізького державного медичного університету  були представлені доповіді на наступні тематики, зокрема:

– Лариса Шаровара та колектив співавторів “Аналіз дисперсного та компонентного складу ультрадисперсного аерозолю у атмосферному повітрі на межі санітарно-захисної зони промислових підприємств м. Запоріжжя”;

– Юлія Волкова та колектив співавторів “Особливості забруднення атмосферного повітря м. Запоріжжя дрібнодисперсними РМ2,5 та РМ10

– Наталья Поліщук та колектив співавторів “ Антибіотикорезистентність штамів KLEBSIELLA PNEUMONIAE, виділених від холерних хворих з гнійно-септичними інфекціями” (стендова доповідь).

Після усіх виступів були визначені кращі доповіді,

Серед доповідачів призові місця отримали:

1 місце — Михайло Костенецький з доповіддю “Особливості здійснення радіаційно-гігієнічного моніторингу в воєнний час”;

2 місце — Марина Колерова з доповіддю “Координація та організація роботи з вакцинації від COVID-19 в Запорізькій області. Результати. Висновки”;

3 місце — Лариса Шаровара “Аналіз дисперсного та компонентного складу ультрадисперсного аерозолю у атмосферному повітрі на межі санітарно-захисної зони промислових підприємств м. Запоріжжя”.

Визначена найкраща стендова доповідь — Натальї Поліщук і співавторів.

Вітаємо переможців !

62-га обласна науково-практична конференція завершила свою роботу і стала історією. Попереду Перемога України, Відбудова і багато нових звершень і досліджень, чимало нових проектів і захоплених очей молодих лікарів, що з зацікавленістю дивляться у мирне перспективне майбутнє науки !