Лікування гепатитів С і В

Гепатит — не вирок і Україна має великий досвід боротьби із ним.
Тестування на гепатити хоча б раз у житті має пройти кожен. І всі, хто користується послугами стоматологічних, косметологічних, татуювальних кабінетів тощо, де є ризик контакту з кров’ю, перебувають у групі ризику доти, доки не знають свого гепатит-статусу. Водночас своєчасне виявлення хвороби відіграє важливу роль у сприятливому прогнозі.
Тож, що робити, якщо експрестест показав позитивний результат?
Передусім, варто пам’ятати, що позитивний результат швидкого тесту не є підставою для початку лікування, а передбачає додаткове підтвердження діагнозу.

1. Щоби підтвердити (чи спростувати) результат експрестесту, потрібно звернутися до лабораторії та здати кров для визначення РНК вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).
2. Якщо аналіз позитивний, сімейний лікар скерує вас до спеціаліста, який займається лікуванням вірусного гепатиту С. Відповідно до нових Стандартів медичної допомоги пацієнтам із вірусним гепатитом С, лікувати їх можуть не тільки інфекціоністи, але й інші фахівці, які пройшли відповідні курси.
3. Лікар скерує вас на додаткові обстеження, зокрема, крові й сечі. Потрібно буде з’ясувати ступінь ураження печінки. Крім того, необхідно пройти обстеження на туберкульоз, вірусний гепатит В.
4. Після цього лікар призначить схему лікування, тривалість якого триватиме 12 або 24 тижні.
5. Щоби з’ясувати, чи лікування було успішним, через 12 або 24 тижні потрібно здати кров для визначення РНК вірусного гепатиту С методом ПЛР. Відсутність вірусу свідчитиме про повне вилікування пацієнта.
Важливо пам’ятати, що після одужання все ж є ризик повторного зараження, тому потрібно ретельно дотримуватися всіх правил профілактики вірусного гепатиту С.