ВОДА – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ!

Наразі проблема забезпечення населення доброякісною питною водою у достатній кількості стає як ніколи актуальною. Централізовані водопроводи в цілому забезпечують якість і безпечність питної води. Але що робити, коли населений пункт залишається без централізованого водозабезпечення і відсутні альтернативні джерела водопостачання? Тоді для забезпечення фізіологічних потреб організму населення вимушене користуватися, через торгівельну мережу, бутильованою обробленою питною водою. І тут особливу увагу слід звернути на якість пропонованої питної води і її хімічний  склад після водопідготовки.

 Відомо, що вода, яка пройшла зворотний осмос, стає практично дистилятом. Висновки фахівців щодо шкоди і користі такої рідини завжди різнилися і різняться досі.

Вчені дотримувалися позиції, що у воді обов’язково мають міститися природні мінеральні речовини – інакше шкоди здоров’ю не уникнути.

Про корисність дистиляту можна говорити тільки в разі нетривалого його застосування. Те, що він гарний у дослідницьких і медичних цілях, не робить його таким для організму людини у повсякденній життєдіяльності.

Регулярне вживання води, що пройшла через зворотноосмотичну мембрану, може призвести до порушення сольового балансу, що є одним із найважливіших обмінних процесів в організмі.

Сольовий баланс відповідає за правильність поєднання якості та кількості солей у всіх анатомічних і фізіологічних структурах організму.

Порушення сольового балансу в більший бік загрожує відкладенням солей, у менший – стоншенням і неправильною роботою тканин. Нестача солей призводить до витончення кісткової тканини, внаслідок чого кістки стають крихкими. Стоншується і хрящова тканина, хрящі стають менш еластичними, виникають хворобливі відчуття під час ходіння й будь-яких рухів, а також можливий розвиток артрозів.

Нестача магнію може спричиняти аритмію, м’язові судоми, парадонтоз, артеріальну гіпертензію. Низький вміст або відсутність у воді мінеральних речовин особливо фторидів негативно позначається на стані зубної емалі. Зворотньоосмотична мембрана є перепоною для іонів солей та інших мікроелементів, потрібних організму. Однак вода, що пройшла зворотноосмотичну обробку, є далеко не ідеальним продуктом; будучи кришталево очищеною, вона не робить жодного внеску в загальний обсяг необхідних організму поживних речовин (нутрієнтів). Це підтверджується багатьма сучасними дослідженнями.

Шановні водоспоживачі! ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» наголошує і звертає Вашу увагу на ретельний підхід при виборі обробленої питної води в торгівельній мережі та безпосередньо у виробників з урахуванням вищезазначеного та при наявності результатів виробничого лабораторного контролю.