1 листопада – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВЕГАНА

1 листопада відзначають Міжнародний день вегана. Саме в цей день в 1944 році було засновано першу веганську спільноту у Великобританії. Люди, які стали веганами, стверджують, що в минулому залишили проблеми зі здоров’ям, стали почуватись значно краще, а ще – повністю змінили свій світогляд.

Веганство – спосіб життя, одним із умов якого є виключення з раціону харчування продукції рослинного походження (м’яса, морепродуктів, яєць, молочних продуктів і меду).

Розрізняють дві категорії веганів:

  • Дієтичні вегани – це ті, які споживають винятково рослинну їжу, повністю відмовляючись від усіх продуктів тваринного походження.
  • Етичні вегани. Вони не тільки не їдять продукти тваринного походження, а й не використовують товари та послуги, які створені з порушенням прав тварин. Наприклад, вони не вдягають одяг з хутра, шкіри, вовни. А також не використовують ліки та косметику, що тестувались на тваринах.

Якщо людина наслідує філософії веганів, то потрібно регулярно проводити обстеження організму. Особливо варто звернути увагу на рівень вітаміну D, В12, вмісту заліза і обов’язковим є прийом медичних засобів, хімічних добавок, які би містили ці необхідні нам елементи”.

Щоб бути корисною, рослинна дієта має бути дотримана ретельно та уважно. Адже це не означає просту відмову від м’яса та продуктів тваринного походження. Саме здоровий рослинний раціон (овочі, фрукти, насіння), а також повноцінна заміна тваринного білка на рослинний (бобові, соєві продукти, горіхи) сприяють зменшенню ризику появи багатьох захворювань.

Бережіть себе і будьте здорові!