Україна заслуговує на ефективне антитютюнове законодавство! 🇺🇦

1 липня 2022 року набули чинності зміни до Закону № 1019-IX, який відтепер визнає сигарети для нагрівання (ТВЕНи) тютюновими виробами. Зокрема, це передбачає заборону продажу неповнолітнім як сигарет для нагрівання, так і систем для їх використання, а також заборону будь-якої реклами, стимулювання продажу чи спонсорства цих продуктів.

👉🏻 Але чому сигарети для нагрівання аж до 2022 року не регулювалися українським законодавством? Звісно ж, через втручання тютюнової індустрії. Завдяки їй сигарети для нагрівання раніше визначалися як «тютюновмісні продукти» — абсолютно нове формулювання, відсутнє в чинному законодавстві. Тож тютюновий продукт, який викликає наркотичну залежність і таїть у собі таку ж небезпеку для здоров’я, як усі тютюнові вироби, був представлений на ринку без будь-яких обмежень. ТВЕНи могли купити навіть діти, тож тютюнові компанії скористалися цим для агресивної реклами, яку спрямували на неповнолітніх для залучення до початку куріння.

❕ Детальніше про небезпеку ТВЕНів в інформаційній довідці ВООЗ: https://cutt.ly/QVLkHbx

Це була вже друга спроба тютюнової індустрії поширити сигарети для нагрівання після невдачі у 1990-х роках (детальніше тут: https://youtu.be/1mxarDlhMMw). Проте ми певні, що цього разу у неї також немає жодних шансів!

Допоможіть антитютюновому законодавству працювати ефективно! При виявленні будь-якої реклами сигарет для нагрівання подайте скаргу через сервіс з моніторингу порушень антитютюнового законодавства https://consumer.dpss.gov.ua/e-form/
Онлайн-платформа моніторингу дотримання антитютюнового законодавства https://nosmoking.phc.org.ua/

Як працює оновлене антитютюнове законодавство: https://center-life.org/?p=9464&preview=true

І пам’ятайте: безпечного куріння не існує ❗

#NoSmokingFriendly
#БезпечногоКурінняНеІснує
‪#‎2022БезТютюну‬
#ЗдоровіУкраїнціМайбутнєУкраїни