ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ЗАНЯТТЯ ДИСТАНЦІЙНО ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

Сьогодення нам диктує нові реалії. Війна, в якій сьогодні опинилась Україна впливає на всіх людей, а особливо на наших дітей. Повністю змінилось життя, тепер небезпечно відвідувати школи та дитячі садочки, спортивні секції та інші заклади, багато діток разом з батьками виїхали до безпечних місць. Дітям не вистачає спілкування з однолітками. Стає питання, як правильно організувати заняття дистанційно для дошкільнят, щоб воно приносило користь і не шкодило здоров’ю дитині?

Зараз існують безліч освітніх платформ для занять з дітьми дистанційно. Треба тільки виділити трішки часу і терпіння, щоб допомогти своїй дитині освоїти нові знання та навички. Також дитячі навчальні заклади пропонують проведення онлайн занять. Проте, під час занять треба обов’язково слідкувати за часом, який дитина проводить перед екраном комп’ютера, ноутбука, планшета або телефона. Обов’язково змінювати вид роботи: робити руханки, вправи для очей. За результатами проведених медичних оглядів дітей дошкільного віку за 2019-2021 роки в цілому по Запорізькій області спостерігається зменшення кількості дітей з пониженою гостротою зору з 1367 випадків у 2019 році до 1107 у 2021 році. Проте, у 2022 році з настанням війни, коли дітки, сидячи вдома проводять більшу частину свого часу за переглядом мультиків, ця цифра може стати набагато вищою. Щоб уникнути цього, потрібно правильно організувати дитині робоче місце, з достатньою кількістю освітлення, під час сидіння не потрібно сутулитись.

Обов’язково треба дотримуватися розпорядку дня. Необхідно раціонально розподілити час для ігор з дитиною, навчання та прогулянок на свіжому повітрі. До правильного розпорядку дня слід обов’язково включити дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Провітрювання кімнати, де знаходиться дитина, вологе прибирання та інше.

Не можна забувати і про харчування дошкільнят. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму. Режиму прийому їжі потрібно суворо дотримуватись.

Також важливий психологічний клімат у родині. Легкість звикання до нового режиму та розпорядку дня багато від чого залежить від психологічного клімату вдома, м’якості та тактовності батьків, наполегливості до занять.

Давайте разом допомагати діткам адаптуватися до життя, адже перемога вже близько!

Джерело: Відділ неінфекційних хвороб (спостережень) ДУ “Запорізький ОЦКПХ МОЗ”