ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ГЕРПЕС

“Застуда” на губах не лікується алое, льодом, корвалолом чи зеленкою, а генітальний герпес — содовими ваннами. Розповідаємо, що спричиняє герпес, як його лікувати і чи можна позбутися геперсу назавжди.
ЧОМУ ВИНИКАЄ ГЕРПЕС
Існує герпесвірус людини (ГВЛ) 1 та 2 типу, віруси вітрянки, Епштейна-Барр, цитомегаловірус, та віруси герпесу людини 6, 7 та 8. . Вірус 2-го типу викликає переважно генітально-анальні інфекції, а 1-го — оро-лабіальні (ротової порожнини, губ, чи інших частин голови). Утім обидва віруси можуть вражати всі частини тіла, тобто під час орального сексу “застуда на губах” може передатися на геніталії партнера/партнерки чи навпаки.
Як передається герпесвірус:
•Герпесвірус 2 типу передається під час незахищеного сексу, а також під час вагінальних пологів, якщо в матері в той момент є загострення герпесу.
•Герпесвірус 1 типу може передаватися через спільний посуд, коли інфекція проявляється активно.
Більшість людей заражаються ГВЛ-1 у віці до 5 років від батьків чи інших дітей.
Під час гоління обличчя є ризик поширити власний вірус з ділянки прояву по волосяних фолікулах шкіри. Це спричинить так званий “герпетичний сикоз”.
Люди, що займаються контактними видами спорту, можуть завдяки ударам отримувати власний вірус в нові ділянки тіла, наприклад, і щелепу чи вухо.
Навіть у стоматологів, що працюють без рукавиць, може з’явитися інфекцію нігтів і кутикули після контакту із людиною, в якої гінгівостоматит (один із проявів герпесу).
http://bit.ly/31EMMNd, http://bit.ly/2MWl0I9
ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ГЕРПЕС
Первинна інфекція ГВЛ-1 проявляється не як “застуда на губах”, а як гінгівостоматит чи фарингіт. Цей вірус персистує в нервах, найчастіше — трійчастому та блукаючому — закінчення якого підходять до шкіри та слизових, та до низки внутрішніх органів.
Далі прояви можуть зачіпати ясна, губи чи інші ділянки голови, проявлятися і в носі, і як вірусний кератит очей, або викликати багатоформні еритеми, або ураження стравоходу чи інших органів.
Генітально-анальний герпес може проявлятися у вигляді виразок, почервоніння, висипів та свербіжу, але може мати і безсимптомний перебіг. У цьому і полягає підступність генітального герпесу — людина поширює вірус, не знаючи про його існування.
Герпесвіруси 1 і 2 типу діагностують методом ПЛР чи серологічними методами, тобто виявляють або ДНК вірусу, або антитіла до нього. У разі виявлення ГВЛ потрібно зробити ще аналіз на ВІЛ. Рутинний скринінг ГВЛ не потрібен. http://bit.ly/2ZXfhW4
ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАРАЖЕННЮ ГЕРПЕСОМ
Щоби уникнути герпесу:
• не цілуйтеся, якщо в партнера/партнерки губи чи ротова порожнина почали свербіти, поколювати чи з’явилися висипання
• не пийте разом із однієї чашки чи пляшки із людиною, яка на губах має герпес
• не користуйтеся спільною гігієнічною помадою
• зробіть з партнером/партнеркою аналізи на ВІЛ, герпес 1 та 2 типів, онкогенні штами папіломавірусу людини і сифіліс. У разі відсутності інфекцій, достатньо гормональних контрацептивів.
• якщо в одного із партнерів генітальний герпес, то під час загострень і проявів, від сексу треба утриматися, навіть захищеного. В інший час потрібно користуватися презервативами. http://bit.ly/2TqzAZu
Бережіть себе та будьте здорові !