ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ

Свято Всесвітній день науки щорічно відзначають 10 листопада. Воно булО засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО. Святкові заходи НАПРАВЛЕНІ на популяризацію науки, як інструменту миру і злагоди на Землі.
Нау́ка — сфера діяльності людини, спрямована на отримання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи або суспільства тощо) нових знань про навколишній світ
Основне завдання науки — виявлення об’єктивних законів дійсності, а її головна тема — істинне знання. Критеріями науковості, які відрізняють науку від інших форм пізнання є:
• об’єктивність,
• системність,
• перевірність,
• орієнтація на передбачення,
• сувора доказовість,
• обґрунтованість і достовірність результатів.
Державна установа «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» завжди була, як медична галузь, тісно пов’язана з медичною наукою.
Якщо проаналізувати наукові медичні надбання закладу за останні десятиріччя, то протягом них є нові методики й «проривні» дослідження в сфері досліджень з вірусології, епідеміології та радіології.

Ми всі розуміємо, що сучасний медик має бути в курсі останніх новин та відкритів в науці, багато читати, знати іноземну мову, адже сучасна наукова література видається переважно англійською. Саме тому фахівці Запорізького обласного центу контролю та профілактики хвороб МОЗ, під керівництвом генерального директора Тараса Тищенка постійно навчаються, удосконалюють і розвивають свій фаховий потенціал знань в різних напрямках. Тісно комунікують та ефективно взаємодіють з науковцями Запорізького державного медичного університету та іншими вищими закладами освіти України.
Так, нещодавно за авторством фахівців центру і Запорізького державного медичного університету підготовлено навчальний посібник «Радіаційна безпека при рентгенодіагностичних дослідженнях» (автори: к.м.н. Севальнєв А.І., к.м.н. Костенецький М.І., к.м.н. Куцак А.В., Лемешко Л.Т. )., а в 62-гій обласній науково-практичній конференції, яка проходила на базі ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ» приймав участь поважний завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету доцент, к.мед.н., Заслужений лікар України Севальнєв Анатолій Іванович.
З приводу Всесвітнього дня науки, Вітаємо Шановних колег-науковців та всіх, хто вболіває за розвиток науки в країні світі та бажаємо миру, натхнення для процвітання нашої спільної справи!
Тому що, для вченої і освіченої людини жити – значить мислити та розвиватися!
Разом ми сила.
Разом до Перемоги.