КОРИСТЬ ОСІННІХ ЧАЇВ, ЯКІ ЗМІЦНЯТЬ ІМУНІТЕТ

Осінь – чудова пора барвистого листя та теплих вечорів. Саме у такий листопадний вечір приємно випити ароматний чай. Чашечка теплого напою допоможе впоратися із застудами чи просто підніме настрій.

☕️ Чай – найпопулярніший напій у всіх країнах світу. Кожну секунду населення Землі випиває більше 2 млн, щодня – близько 3 млрд чашок ароматного чаю. Вплив чаю на організм людини вивчається дослідниками всього світу, а про користь вживання різноманітних сортів чаю написано безліч наукових статей.

До складу чаю входять практично всі групи вітамінів, майже 450 видів органічних сполук, і близько 500 різних мікроелементів (фтор, кальцій, магній, фосфор, тощо).

За рахунок поліфенолів, що містяться в чаї та мають антиоксидантні властивості з організму виводяться токсини, що допомагає знизити ризик хронічних та онкологічних захворювань, уповільнити процес старіння.

Теїн, що міститься в чаї підвищує сприйнятливість і чутливість нервової системи, концентрує увагу, допомагає засвоєнню інформації, прискорює процес мислення та підвищує настрій.

У чаї, особливо зеленому міститься багато вітаміну Р, який сприяє більшій еластичності та пружності судин і капілярів, завдяки чому нормалізується артеріальний тиск, посилюється мозковий кровообіг.

☕️ Чай пригнічує гнильні процеси в кишечнику, нейтралізує токсини і знищує хвороботворні бактерії.

Міцним чаєм можна полоскати порожнину рота для зміцнення ясен, промивати очі, рани та опіки, оскільки до складу чаю входять таніни.

Поради щодо вживання чаю:

❇️ Не пийте дуже гарячий чи міцний чай.

❇️ Не запивайте пігулки чи інші ліки чаєм, оскільки дубильні речовини, значно знизять засвоєння ліків організмом.

❇️ Зберігайте чай в жерстяних, а краще в дерев’яних, коробочках з щільно закритою кришкою.

❇️ Правильно заварюйте чай, адже різні сорти вимагають різної температури води.

❇️ Не заварюйте одну й ту ж саму заварку тричі.

❇️ Не вживайте чай, який був заварений більш, ніж 5 год тому.

Переглянемо низку корисних чаїв осіні:

☕️ Чай з аронією: так називають чорноплідну горобину. Аронія вважається однією з головних протизастудних ягід через великий вміст вітаміну С. Напій з аронії корисний для судин мозку, він допомагає при головному болю і хронічних мігренях.

☕️ Чай з обліпихою: плоди обліпихи – джерело мікроелементів, які зміцнюють імунітет і допомагають боротися з респіраторними інфекціями.

☕️ Чай з глідом: до складу глоду входять кверцетин та інші флавоноїди. Вони захищають стінки артерій від відкладення холестеринових бляшок, а також протидіють вірусам.

☕️ Чай малиново-м’ятна солодкість: м’ята і малина чудово поєднуються за смаком, і при цьому доповнюють корисні властивості один одного. При цьому такий чай можна пити без обмежень. Він буде дуже корисний при вегетосудинній дистонії, розладах травлення, печії.

☕️ Чай з імбиром і лимоном: це майже класика в холодну пору року. Поєднання лимона з імбиром і чорним чаєм бадьорить і налаштовує імунітет на активну роботу.

☕️ Липовий чай: чай дарує нам спокій та почуття умиротворення, непомітно дбаючи про наше здоров’я.

Термос з чаєм буде відмінним доповненням до пейзажу і доброму спортивному ранку. 💙💛