Міжнародний день сліпих

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі декілька шкіл і підприємств для сліпих.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих.

Навчання та виховання сліпих дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головне достоїнство «унціала» полягало в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читанню і друкувати книги для сліпих.

Міжнародний день сліпих має на меті привернути увагу до людей, які назавжди втратили зір і опинилися у скрутній життєвій ситуації.

Сліпота – це нездатність бачити. Основні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, діабетичну ретинопатію, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А).

У світі все частіше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, викликана неконтрольованим діабетом. З іншого боку, в результаті профілактичних та медико-санітарних дій зменшується число випадків сліпоти, що розвивається через інфекцію.

У глобальних масштабах основними причинами порушення зору є:

  З метою профілактики порушень зору рекомендуємо наступне:

  1. Ведіть здоровий спосіб життя. Звучить легко, проте інколи так складно дотримуватись збалансованого харчування. Включіть у свій раціон продукти, що містять вітаміни А, С, Е і рибофлавін.
  2. Контролюйте час, проведений за комп’ютером. Не рекомендується перебувати за монітором довше 4 годин без перерви. Робіть паузи у роботі кожні 30 хвилин, особливо якщо Ви постійно працюєте за комп’ютером.
  3. Відмовтесь від паління, якщо ця звичка у Вас є. Паління збільшує ризик розвитку катаракти і посилює сухість слизової оболонки ока.
  4. Викиньте старий набір для макіяжу очей, адже його термін придатності 3 місяці.
  5. Займіться спортом. Запишіться у спортзал або ж виходьте на ранкову пробіжку у найближчий парк.
  6. Носіть лише правильно підібрані сонцезахисні окуляри.
  7. Проходьте профілактичні огляди у офтальмолога щороку, якщо не маєте скарг та супутніх захворювань. Вони необхідні, щоб пройти хоча б мінімум діагностичних процедур контролюючих стан очного дна, внутрішньоочного тиску, і звичайно, гостроту зору.

  Будьте здорові та ніяк не забувайте про візити до офтальмолога !