ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19 ЗА ОСТАННІЙ ТИЖДЕНЬ на 21.11.2022

На території Запорізької області станом на 21.11.2022 зареєстровано 49 нових лабораторно підтверджених випадкв COVID-19. Всього з початку епідемії в області зареєстровано 236194 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, в тому числі 19423 серед дітей (за добу – 7), 7943 серед медичних працівників (за добу – 1). Померло всього 6245 хворих на коронавірусну хворобу СOVID-19 (за добу – 0). Всього одужало 229560 осіб (за добу – 146).
Серед померлих – особи похилого віку та особи, які відносяться до групи ризику (мають супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).
Активні випадки (продовжують лікуватись) – 386 осіб.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепна реакція) та методом ІФА (іммуно-ферментний аналіз). Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.
Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ.
Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.
Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.
Нагадуємо, що найбільш ефективним заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики – дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук.